Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: anielska.jpg
  • Zdjęcie: roze_rodzicow.jpg
  • Zdjęcie: medytacje.jpg
  • Zdjęcie: 1_komunia_2018_12.jpg
  • Zdjęcie: wykletym.jpg

oaza rodzin - parafii św. macieja w andrychowie


dowiedz się więcej o ruchu.....

krótki film o naszym ruchu

zaparaszamy nowe małżeństwa do domowego kościołaogłoszenia ogólneNa drodze do Betlejem…

Jak co roku rodziny Domowego Kościoła z andrychowskich parafii św. Macieja i św. Stanisława zgromadziły się w auli Domu Katechetycznego na spotkaniu opłatkowym. Odbyło się ono 21 stycznia 2018 roku o godz. 15 i rozpoczęło krótką modlitwą oraz życzeniami księdza proboszcza skierowanymi do przybyłych rodzin.

Po niezwykle serdecznym czasie składania życzeń obydwie wspólnoty uświetniły spotkanie przygotowaną niespodzianką. Rodziny z parafii św. Stanisława przybyły z piękną, kolorową gwiazdą kolędniczą. Przyprowadziły Świętą Rodzinę i Małego Jezuska wesoło grając i śpiewając kolędy. Kolędnicy zostali sowicie nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie przyszedł czas na jasełka w wykonaniu niezwykle utalentowanych aktorów z rodzin parafii św. Macieja. Było to przedstawienie – opowiadanie, któremu towarzyszyła pantomima. Wszyscy uczestnicy wsłuchiwali się w spokojny i pogodny głos narratora, śledząc poczynania aktorów na scenie.

Rzecz działa się w ciemną noc w drodze do Betlejem. W tej niesamowitej historii każdy szczegół był ważny, a kamienie, krzaki, drzewa i zwierzęta odgrywały bardzo istotną rolę. Aktorzy podkreślili swoje zaangażowanie nie tylko wyśmienitą grą, ale również barwnymi strojami. W to nietypowe przedstawienie mógł włączyć się każdy, odgrywając chociażby szum wiatru lub migające gwiazdy.

Wesoły nastrój i fantazja dopisywała wszystkim uczestnikom spotkania, które zakończono wspólnym kolędowaniem przy akompaniamencie akordeonu, gitar, fletu, dzwonków i bębenków.

Kolka fotek....

Rzyki

9 XII 2017 r. przeżywaliśmy w Rzykach Adwentowy Dzień Wspólnoty.

Małżeństwa z Domowego Kościoła oraz dzieci i młodzież oazowa z rejonu Andrychów - Kęty spotkały się w kościele pw. św. Jakuba, by spoglądać z miłością na Maryję, matkę Syna Bożego i uczyć się, jak wytrwale naśladować Ją w swoim codziennym życiu.

Cały czas towarzyszyło nam Słowo Boże - scena zwiastowania - do którego odnosiliśmy się w kolejnych punktach planu dnia. Z uwagą wysłuchaliśmy konferencji ks. Rafaela nawiązującej do przewodniego tematu "Niepokalana - wzór Nowego człowieka", w grupach zaś zastanawialiśmy się między innymi nad pytaniem: Kim dla mnie jest Maryja, czego mogę się od niej nauczyć? Był czas na Namiot Spotkania, czyli trwanie w dialogu z Chrystusem, które przygotowało nas do najważniejszej części - Eucharystii.

Spotkanie zakończyła Agapa, czyli wspólny posiłek służący umocnieniu więzi pomiędzy uczestnikami Dnia Wspólnoty.

Dziękujemy gospodarzowi miejsca, proboszczowi ks. Krzysztofowi Moskale oraz małżeństwom z Domowego Kościoła z Rzyk za gościnę, służbę i otwartość serca. Pamiętajmy: "Służę, więc jestem". To zdanie określa nasze życie w małżeństwie, rodzinie, we wspólnocie Ruchu, w świecie.

(JB)

Zakrzów

W dniach 18,19 Listopada odbyły się Oazowe Dni Skupienia naszej wspólnoty Domowego Kościoła z Andrychowa w Zakrzowie.

Poniżej podsumowanie

W roku 2017 odeszli od nas dwaj nasi bracia.

ogłoszenia kręgów

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.