Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09 wrzesień 2018

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj w godz. od 10.00 do 13.00 na placu przy Pałacu Bobrowskich Wojewódzki Szpital Psychiatryczny organizuje akcję „Otwórzmy serca dla osób chorujących psychicznie”.

Kalendarz liturgiczny

1. W czwartek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 18.00 do Inwałdu. W liturgii wspominamy tego dnia św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.

2. W piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. w sobotę) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.

Sprawy duszpasterskie

1.We wtorek, 11 września przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 17 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2.W nadchodzącym tygodniu: 13, 14, 15 września będziemy przeżywać Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i polskiej młodzieży. Ten czas wpisuje się w Tydzień Wychowania. W czwartek, 13 września na godz. 18.00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, szczególnie dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami. W ten sposób rozpoczniemy uroczyste przygotowanie do I komunii świętej. 14 września w piątek także na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, szczególnie klasy 3 gimnazjum, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę, 15 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich w parafii. Zostaną uroczyście wręczone świece na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Po Eucharystii spotkanie w kryptach.

3.W nadchodząca niedzielę, 16 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy wspierać Radio „Anioł Beskidów”.

4.W sobotę, 22 września odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy do udziału rodziny parafialne, dla chętnych zorganizujemy autokar. Prosimy chętnych o wpisanie się w kiosku Emaus do nadchodzącej środy.

Prasa Katolicka

Zachęcamy do nabycia naszej gazetki. Zamieszczamy informacje z życia parafii i miasta oraz wywiad z ks. proboszczem, który mówi o bardzo ważnej inicjatywie w naszej parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.