Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 wrzesień 2018

Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca tak więc na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś o godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę.

Dzisiaj także na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci z „0” i innych klas.

Kalendarz liturgiczny

1.Jutro, 3 września w liturgii wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2.W piątek, 7 września wspominamy św. Melchiora Grodzieckiego.

3.W sobotę, 8 września celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Sprawy duszpasterskie

1.Jutro, 3 września o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rodziców prosimy o przypomnienie i także zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2.Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), czy też schola dziecięca, Oaza Młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - spowiedź od godz. 17.00. Msza św. z nabożeństwem o godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.

4.Już dziś informujemy, że Triduum na rozpoczęcie Roku Duszpasterskiego odbędzie się 13, 14 i 15 września.

5.W niedzielę, 9 września andrychowski szpital psychiatryczny w godzinach od 10.00 do 13.00 na placu przy Pałacu Bobrowskich organizuje akcję pod nazwą "Otwórzcie serca, otwórzcie drzwi dla osób chorujących psychicznie". Szczegóły w „Źródle…”.

6.W sobotę, 22 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej. Zapisy w sklepiku Emaus.

7.W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

8.Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację z naszej Mszy św. dożynkowej a także piszemy o rewolucji, do jakiej zachęca nas papież Franciszek.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.