Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 sierpień 2018
DOŻYNKI PARAFIALNE

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzień dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi. Św. Jan Paweł II tak pięknie mówił o rolnikach: Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.

Dożynki są waszym świętem, ale również mają nam wszystkim przypominać, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Świadomi jesteśmy, że praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej. Dzień dziękczynienia, które pragniemy dzisiaj wypowiedzieć Bogu i rolnikom, jest jednym z najpiękniejszych dni w roku dla każdego z nich. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj uroczysta Msza św. Dożynkowa o godz. 9.30

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

* We wtorek, 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

* W środę, 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

Sprawy duszpasterskie

1.W sobotę, 1 września przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 8.00.

2.W sobotę, 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary wojny. Módlmy się też o pokój na świecie.

3.Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

4.Stojąc u progu nowego roku szkolnego, Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.
Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 i dla dzieci z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej nr 3 będzie w piątek, 31 sierpnia o godzinie 9.00. Klasy ósme i klasy trzecie gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej nr 3 zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek, 3 września o godzinie 8.00.

5.Za tydzień, 2 września zapraszamy na godz. 9.30 na Mszę św. za Ojczyznę z okazji 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

6.Zachęcamy serdecznie do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”. Piszemy m.in. wielkich o uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.