Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 19 sierpień 2018

W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W środę, 22 sierpnia będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ojca misjonarza Michała Radomskiego ze zgromadzenia Misjonarzy Słowa Bożego, pracującego w Kolumbii. Wygłosi on kazania i będzie zbierał ofiary na misje. Obejmijmy go dobrocią naszych serc.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 20 sierpnia – św. Bernard, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

* We wtorek, 21 sierpnia – św. Pius X, papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

* W środę, 22 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

* W piątek, 24 sierpnia – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Sprawy duszpasterskie

1.Zapraszamy na środową Mszę św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej o godz. 18.00.

2.W czwartek, 23 sierpnia rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Będziemy modlić się za miliony ofiar totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3.W nadchodzący piątek, 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa „Jerycho”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4.W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 9.30 w naszym kościele odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji tegorocznych zbiorów. Poprosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Pragniemy zachęcić całą wspólnotę parafialną do wspólnego dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony poprzez przygotowanie darów dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii: z centrum miasta, Rynku prosimy o przygotowanie tacy owoców, z Górnicy (m.in. ul. Żwirki i Wigury, Tkackiej) - naręcza kwiatów polnych i ogrodowych, z ulic: Starowiejskiej, 27 Stycznia - chleba i winogron, z Osiedla Jana Pawła II - kosza jarzyn, z ul. Podgórskiej, Kilińskiego i Wspólnej - tacy owoców leśnych (grzyby oraz miód). Na te podarki przygotowane będą stoliki przy głównych ławach w kościele i przyniesiemy je w darach ofiarnych podczas Mszy św. (w zakrystii są tacki wiklinowe - można skorzystać).

5.W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 9.30 podziękujemy także za powstanie NSZZ „Solidarność” w 38. rocznicę tego wydarzenia.

6.Zachęcamy do lektury parafialnej gazetki. Zamieszczamy m.in. reportaż z pieszej i rowerowej pielgrzymki andrychowian na Jasną Górę. Piszemy też o bardzo niebezpiecznym zjawisku wśród młodzieży.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.