Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05 sierpień 2018

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę sierpnia. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji Ojczyzny.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* W środę, 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

* W czwartek, 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

* W piątek, 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

* W sobotę, 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

Sprawy duszpasterskie

1.W poniedziałek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Akt przemienienia pozwala zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2.Także jutro o godz. 8.00 w bazylice w Hałconowie będzie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. Również jutro z parafii św. Stanisława rusza pielgrzymka dekanatu Andrychów na Jasną Górę.

3.Z kolei w czwartek, 9 sierpnia z naszej parafii wyruszy do Częstochowy andrychowska rowerowa pielgrzymka.

4.Przeżywamy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również czas abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

5.W środę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego, Pani Andrychowskiej.

6.Zachęcamy do czytania tygodnika parafialnego. Piszemy m.in. o niezwykłych kobietach, które bezgranicznie zaufały Bogu.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.