Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 lipiec 2018

Powoli mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* We wtorek, 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, założyciel zakonu jezuitów

* W środę, 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów

* W sobotę, 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

Sprawy duszpasterskie

1.W najbliższą środę, 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za poległych i żyjących powstańców oraz wszystkie ofiary niemieckiego terroru.

2.W czwartek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3.W środę zapraszamy szczególnie na godz.18.00 na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

4.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W piątek w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

5.W parafii św. Stanisława na osiedlu ruszają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę naszego dekanatu na Jasną Górę. Natomiast do dzisiaj w kiosku „Emaus” można zapisywać się na pielgrzymkę rowerową.

6.Zachęcamy serdecznie do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”. Piszemy m.in. o ważnej akcji społecznej a także szczególnie niebezpiecznej pokusie.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.