Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 lipiec 2018

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu górnym przy kościele odbędzie się poświęcenie samochodów.

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.

* We wtorek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.

* W środę, 25 lipca – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.

* W czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Sprawy duszpasterskie

1.W środę, 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Modlitwami obejmijmy naszego wikariusza, ks. Krzysztofa.

2.W czwartek, 26 lipca w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

3.W środę na godz.18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

4.W kiosku „Emaus” przyjmowane są zapisy na andrychowską pielgrzymkę rowerową. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 29 lipca po Mszy św. o godz. 14.00 w domu katechetycznym przy naszej parafii.

5.Zachęcamy serdecznie do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, gdzie obok informacji z życia kościoła zamieszczamy ważne wakacyjne ostrzeżenie.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.