Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 lipiec 2018

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Witamy dziś w naszej parafii ojca jezuitę, neoprezbitera Przemysława Wysogląda, dzieląc się radością jego kapłaństwa. O godz. 11.00 ks. Przemek odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

Natomiast w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w naszym parafialnym kinie „Beskid” ponownie będzie można obejrzeć film „Ignacy Loyola” – produkcję, która opowiada o dramatycznych i przełomowych momentach życia założyciela zakonu jezuitów. Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 16 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

* W nachodzącą niedzielę, 22 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

Sprawy duszpasterskie

1.W nadchodzący, trzeci piątek miesiąca 21 lipca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

2.Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

3.Błogosławieństwo kierowców, święcenie samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 lipca po każdej Mszy św. z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

4.Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, w którym piszemy m.in. o ostatnim ziemskim pożegnaniu p. kościelnego śp. Zdzisława Bylicy.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.