Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 lipiec 2018

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

1. We worek, 3 lipca przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

2. W piątek, 6 lipca w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

Sprawy duszpasterskie

1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca - spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem

- pierwszy piątek miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata

- w pierwszą sobotę miesiąca, 7 lipca nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych od godz. 10.00. Prosimy o zapisanie ich w zakrystii.

2. Wakacje to „czas żniw” dla sekt. Wobec nieletnich, których chroni Kodeks Rodzinny, sekty nie stosują zazwyczaj technik głębokiego werbunku. Najważniejsze wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia jest stworzenie pozytywnego wizerunku tej grupy, nawiązanie kontaktu. Wiele sekt stosuje tzw. technikę oswajania, zapraszając na organizowane w lecie atrakcyjne wyjazdy, w których programie jest to, co modne i ciekawe, np. nauka języków obcych, szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych. A następnie w programie przemycają ważne dla nich treści, niekoniecznie zgodne z naszym światopoglądem. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze dzieci.

3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

4. Wakacje to czas urlopów i wyjazdów. Przypominamy o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej. Apelujemy także, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

5. Zarząd i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrychowie serdecznie dziękują wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę do puszek w wysokości 7.315 zł na zakup profesjonalnego detektora wielogazowego i detektora prądu.

Praca katloicka

Zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazetki, w której piszemy m.in. o międzynarodowych prymicjach z udziałem andrychowian, a także o 12 powodach, dla których nigdy nie powinniśmy opuszczać niedzielnej Mszy św.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.