Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 czerwiec 2018

Dziś ostatnia niedziela czerwca. Niech rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha! Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Jana Chrzciciela.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś swoimi ofiarami możemy wesprzeć braci strażaków z OSP w Andrychowie.

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Powoli kończy się miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach Bolęcinie przeżywa uroczystości odpustowe. Suma odpustowa o godz. 11.30.

Sprawy duszpasterskie

1. W czwartek, 28 czerwca wspominamy św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Tego dnia zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00 i katechezę fatimską.

2. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00, po której zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. W tę uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu Wyznania wiary. Tego dnia naszymi życzeniami obejmujemy księdza wikariusza Pawła. Niech jego patron Apostoł Narodów wspiera go w działaniu duszpasterskim i na drogach życia kapłańskiego. Niech Bóg błogosławi i strzeże, obdarza łaskami i swoim pokojem. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pamiętajmy, aby urlop, obojętnie gdzie spędzany, był też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty.

Przypominamy też o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej. Apelujemy także o to, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

4.Od nadchodzącego tygodnia i w czasie wakacji w konfesjonale dyżury będą codziennie od godz. 6.50 do 8.30 i od 18.00 do 19.00.

5.W lipcu parafialna biblioteka i Katolicki Klub Pracy są nieczynne.

6.W okresie wakacyjnym kiosk Emaus” w poniedziałki jest nieczynny.

Praca katloicka

Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej, w której m.in. piszemy o pożegnaniu pani organistki oraz o zmianach personalnych w diecezji.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.