Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 czerwiec 2018

Dziś przypada 11. Niedziela Zwykła. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie, chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś na Mszy św. o godz. 14.00 podziękujemy wraz z chórem za wieloletnią posługę w naszej wspólnocie Pani organistce Wiktorii Hatali.

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30

Dziś o godz. 19.00 przedwakacyjne spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Także dziś na godz. 17.00 i 19.00 zapraszamy do kina „Beskid” na film „Ignacy Loyola ” Wstęp wolny. Możliwość założenia datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

Sprawy duszpasterskie

1.Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania? Nasz Pan codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa sprawowanego w naszym kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 17.30

2.W środę, 20 czerwca przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3.W czwartek, 21 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagę (1568-1591), zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży. Spowiedź dla młodzieży i dzieci na zakończenie roku szkolnego od godz. 17.00.

4.Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas, a także prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Dla szkół ponadgimnazjalnych i SP nr 3 uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 8.00. Natomiast dla dzieci SP nr 2 Msza św. odbędzie się we czwartek, 21 czerwca o godz. 10.15.

5.W sobotę, 23 czerwca absolwent andrychowskiego Gimnazjum nr 1 diakon Przemysław Wysogląd otrzyma święcenia kapłańskie w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie. Dzień później w rodzinnej parafii w Bulowicach odprawi Mszę św. prymicyjną. Polecajmy go naszym modlitwom.

6.Także w sobotę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

7.W niedzielę, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

8.W nadchodzącą niedzielę, 24 czerwca naszymi ofiarami pragniemy wesprzeć braci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrychowie. Z naszej strony jest to wyraz wdzięczności za ich trud i poświęcenie dla zachowania bezpieczeństwa andrychowian. Okażmy im dobroć naszych serc.

9.Polecamy lekturę parafialnej gazety, w której piszemy m.in. o tym, jak Polacy ratowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.