Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

X NIEDZIELA ZWYKŁA 10 czerwiec 2018

Dziś przypada 10. Niedziela Zwykła. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30

Dziś naszymi ofiarami składanymi pod kościołem wspieramy Kuchnię św. Brata Alberta w Andrychowie.

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 11 czerwca – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

* W środę, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

* W czwartek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

* W niedzielę, 17 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Sprawy duszpasterskie

1.Trwają nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po Mszy św. wieczornej.

2.W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji 3. piątku miesiąca.

3.W nadchodzący weekend, 16 i 17 czerwca w parafialnym kinie „Beskid” będzie można obejrzeć film "Ignacy Loyola" - produkcję, która jest świetnym przykładem na to, że biografie świętych mogą być porywającym kinem. Początek seansów zarówno w sobotę, jak i niedzielę – godz. 17.00 oraz 19.00. Wstęp wolny. Możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

4.W najbliższą sobotę, 16 czerwca o godz. 19.00 Wojewódzki Szpital Psychiatryczny organizuje w kryptach pod naszą plebanią spotkanie pt. „Depresja w wieku dojrzałym”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te osoby, które same źle się czują lub podejrzewają, że na tę poważną chorobę cierpi ich bliski. Szczegóły w „Źródle…”.

5.Także w najbliższą sobotę w parku miejskim i na terenie naszej parafii odbędzie się V Integracyjny Rajd Rowerowy „Zawsze Razem”. Początek – godz. 10.00.

6.Przedwakacyjne spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 17 czerwca o godz. 19.00.

7.Polecamy lekturę parafialnej gazety, w której piszemy m.in. o nowych ustaleniach związanych z naszą Grotką MB z Lourdes.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.