Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Niedziela 27 maja 2018

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej Tajemnicy naszej wiary. Słowo „Trójca” obejmuje to, co Pan Jezus mówił o sobie, o Ojcu i o Duchu Świętym.

Nasz ludzki rozum jest mały i słaby, aby pojąć, w jaki sposób jeden Bóg jest w trzech Osobach Boskich. Bogiem jest Ojciec, Bogiem jest Syn - Jezus Chrystus i Bogiem jest Duch Święty. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się jej wdzięczność i uwielbienie.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17:30

Dzisiaj:

* o godz. 17.30 - nabożeństwo majowe.

* Naszymi ofiarami składanymi do puszek przy kościele wspieramy andrychowskie Domowe Hospicjum. Okażmy im dobroć naszych serc.

Sprawy duszpasterskie

1.W czwartek, 31 maja przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem.

Porządek Mszy św. w parafii: 6.30, 8.00. O godz. 10.00. zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta na Osiedlu Jana Pawła II przy ulicy Na Wzgórzach, na działce parafialnej. Po Eucharystii (ok. godz. 11.00) wyruszy procesja Eucharystyczna do kościoła. Ulicą Leśną zejdziemy do pomnika św. Jana Pawła II, gdzie zostanie wybudowany pierwszy ołtarz. Następnie przejdziemy ulicą Traugutta, drugi ołtarz zostanie wybudowany na prywatnej posesji państwa Piekiełków. Idąc dalej dojdziemy do trzeciego ołtarza, który zostanie przygotowany przy ulicy Garncarskiej w bramie wjazdowej państwa Gurdków. Do czwartego ołtarza pójdziemy ul. Garncarską, wejdziemy przez ul. Floriańską do Parku Miejskiego i na pomoście widokowym przy stawie przygotowany będzie czwarty ołtarz. Tu zakończymy uroczystości błogosławieństwem Eucharystycznym. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. Popołudniowe Msze św. także o godz.: 14.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. Od godz. 17.00 rozpocznie się spowiedź przed pierwszym piątkiem.

Bezpośrednie przygotowanie wszystkich ołtarzy odbędzie się w środę w godzinach popołudniowych. Prosimy o pomoc.

Procesja Bożego Ciała jest wielkim świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Serdecznie prosimy o jak najpiękniejszą oprawę zewnętrzną uroczystości: o udekorowanie naszych domów w parafii, szczególnie na trasie procesji. Prosimy wszystkie poczty sztandarowe: górników i strażaków, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych, delegacje z grup duszpasterskich do feretronów. Dzieci w strojach komunijnych kl. III i IV do sypania kwiatów i chłopców do dzwoneczków. Ubogaci tę uroczystość orkiestra. Serdecznie prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy: policję, Straż Miejską i strażaków.

2.We wtorek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

3.W środę, 30 maja - wspominamy św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.

4.W piątek, 1 czerwca przypada wspomnienie św. Justyna. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz.16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym, które w tym dniu rozpoczynamy. Tego dnia będziemy prosić Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla dzieci z okazji ich święta.

5.W sobotę, 2 czerwca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. Wyjazd do chorych od godz.10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

6.2 czerwca na Osiedlu Jana Pawła II w ogrodzie za pomnikiem zorganizowany zostanie Dzień Dziecka z programem dla całych rodzin. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

7.W nachodząca niedziele, 3 czerwca odbędzie się coroczna pielgrzymka diecezjalna ku czci w. Jana Sarkandra do Skoczowa.

Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której m.in. szczegółowy program uroczystości Boże Ciała w naszej parafii a także piszemy o poszukiwaniu andrychowskich ułanów.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.