Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2018–05–20

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17:30

Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19:00. Zostanie omówiona uroczystość Bożego Ciała i dokonamy podsumowania przedwakacyjnego.

Sprawy duszpasterskie

1.Jutro, 21 maja obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

Porządek nabożeństw w naszym kościele, jak w święta zniesione. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00 w intencji Akcji Katolickiej (z racji święta patronalnego) i z nabożeństwem majowym. Po nabożeństwie nastąpi rozpalenie ogniska ze śpiewem pieśni i piosenek biesiadnych. Zapraszamy na to okolicznościowe spotkanie wszystkich ofiarodawców i organizatorów Święta Maciejowego oraz parafian. Jest to powrót do pięknych tradycji palenia ognisk z racji świąt Zesłania Ducha Świętego.

2.W czwartek, 24 maja przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3.W nadchodzący piątek, 25 maja o godz. 17.00 ks. biskup senior Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Przygotowanie liturgiczne rozpocznie się od poniedziałku, 21 maja. W poniedziałek i wtorek próba liturgiczna o godz. 18.30, w środę Msza św. o godz. 18.00 i próba liturgiczna. W czwartek spowiedź dla kandydatów i ich rodzin od godz. 17.00.

4.W sobotę, 26 maja patronuje nam – św. Filip Nereusz, włoski kapłan, apostoł Rzymu.

5.W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6.W przyszłą niedzielę, 27 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

7.Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 31 maja. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na Osiedlu Jana Pawła II (Pańska Góra) o godz. 10.00.

8.W nadchodzącą niedzielę, 27 maja pragniemy naszymi ofiarami pomóc andrychowskiemu Domowemu Hospicjum.

9.Zachęcamy serdecznie do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację ze Święta Maciejowego i piszemy o fundatorach Grotki MB przy naszym kościele.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.