Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ WNIEOWSTĄPAIENIA PAŃSKIEGO - 2018-05-13
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA PARAFII ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA

Przeżywając dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Macieja Apostoła, Patrona naszej parafii, pragniemy Mu podziękować za miniony rok wstawiennictwa i wypraszanie nam tak potrzebnych łask Bożych. Pragniemy Go prosić o dalsze orędownictwo za nami i powierzyć Mu losy naszej wspólnoty. Zarazem prośmy Boga o jak najowocniejsze przeżycie tej dzisiejszej uroczystości, przepraszając Boga za wszystkie nasze grzechy. Na sumie przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii św., i jubileusz kapłaństwa ks. Dariusza Pawlusa.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.30, która jest włączona do sumy odpustowej o godz. 11.00. Na sumie odpustowej modlimy się w intencji parafii pod przewodnictwem ks. Dariusza. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.30. Każdy, kto dzisiaj w pełni uczestniczy we Mszy św., spełniając zwykłe warunki, może otrzymać odpust zupełny.

Tegoroczny odpust po raz siódmy będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego.

Będziemy przeżywać tak zwaną parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. Na parkingu parafialnym jest wybudowana scena, na której odbędą się występy od godz. 15.00.

Rozpoczniemy je koncertem andrychowskiej Orkiestry Dętej. Ok. godz.16.00 wystąpią zespół Dino oraz Schola Parafialna. O godz.17.00 rozpocznie się przejazd po ulicach naszego miasta ciuchcią z Inwałdu. Dla dzieci przygotowaliśmy liczne zabawy, m.in. w auli Domu Katechetycznego, dla młodzieży i całych rodzin sprawnościowe konkursy. Ok. godz.18.40 wystąpi Zespół Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”, potem wspólnie z harcerzami zapraszamy na wieczór „Polsce śpiewamy”. Program Parafiady zamieszczamy w dzisiejszym wydaniu Źródła spod Pańskiej Góry. Dzisiaj parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy o parkowanie samochodów na parkingach miejskich i usunięcie samochodów z parkingu w tym czasie.

Kalendarz liturgiczny

1.Jutro, 14 maja przypada liturgiczne święto patrona parafii - św. Macieja

2.W środę, 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

3.W piątek, 18 maja z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

4.W nadchodzą niedzielę, 20 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Sprawy duszpasterskie

1.W tym tygodniu razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

2.Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Gromadzimy się także przy kapliczkach na terenie parafii.

3.Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie z ks. Robertem Pochopniem, które odbędzie się we wtorek, 15 maja po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00 w naszym kościele.

4.W przyszłą niedzielę, 20 maja o godz. 19.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy!

5.Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie zaprasza na warsztaty organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin. Jednym z prowadzących będzie dobrze znany naszym parafianom wychowawca – pan Bogdan Krzak. Polecamy. Szczegóły w gazecie parafialnej i na facebook-u parafii.

6.Zachęcamy do nabycia „Źródła…”, gdzie zamieszczamy relacje z wydarzeń w parafii i gminie oraz tekst o historii Grotki MB z Lourdes przy naszym kościele.

PODZIĘKOWANIE ZA UCZESTNICTWO NA SUMIE ODPUSTOWEJ

Księdzu jubilatowi - Dariuszowi oraz kolegom z rocznika: ks. Nikosowi Skuras i ks. Wiesławowi Szabli, v- dziekanowi i ks. proboszczom z dekanatu i spoza dekanatu, pocztom, orkiestrze, służbie liturgicznej, siostrze Annie za dekorację, dzieciom za sypanie kwiatów, wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość odpustową.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.