Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

VI Niedziela Wielkanocna 06 maj 2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno odnaleźć miłość w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Przeżywamy dzisiaj w parafii uroczystość I Komunii Świętej.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Nabożeństwa majowe w niedziele i święta –17.30.

- Dziś na Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii św.

Popołudniowe nabożeństwo z dziećmi komunijnymi rozpocznie się o godz. 15:30.

- Dziś odpust ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika przeżywa parafia na osiedlu. Suma o godz. 11:30.

Kalendarz liturgiczny

1.Trwamy w maju - miesiącu w szczególny sposób poświęconym Maryi. W tygodniu będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali majowe nabożeństwo. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy przy naszych kapliczkach. Majówki przy ul. Pogórskiej codziennie o godz. 18.00, natomiast przy krzyżu przy ul. Żwirki i Wigury o godz. 18.30.

2.W nadchodzącą niedzielę, 13 maja przypada odpust parafialny ku czci św. Macieja Apostoła. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Dariusz Pawlus, który świętuje 25-lecie kapłaństwa. Na Eucharystii gościć będziemy m.in. chór i orkiestrę smyczkową z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Składka z nadchodzącej niedzieli odpustowej w całości będzie przekazana na pokrycie kosztów podjętych inwestycji remontowych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w tak potrzebnych parafii przedsięwzięciach. Prosimy o uroczystą oprawę Sumy: dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę.

Tegoroczny odpust po raz siódmy będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego. Od godziny 15.00 będziemy przeżywać Parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. Występy rozpoczną się koncertem naszej andrychowskiej Orkiestry Dętej. Na scenie wystąpią także: schola parafialna oraz zespół „Dino”. Również poza sceną będzie coś dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Ciuchcia z Inwałdu od godz. 17.00 będzie wozić gości Parafiady po mieście, zaplanowano również m.in.: wejście na wieżę widokową kościoła, a także m.in.: podchody, konkursy plastyczne, szachy, zabawy sportowe i sprawnościowe, malowanie twarzy, wymianę książek, „serduszka Maciejowe” - główna nagroda to dwa rowery. Rozdanie tych i innych nagród odbędzie się ok. godz. 18.00. Natomiast od godz. 18.45 rozpocznie się wieczór patriotyczny „Polsce śpiewamy” przygotowany we współpracy z Zespołem Szkół im. Armii Krajowej. Wystąpią dzieci, młodzież oraz zespół „Andrychów”. Ok. godz. 20.30 wspólnie z andrychowskimi harcerzami rozpalimy ognisko, przy którym zaśpiewamy piosenki patriotyczne. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Więcej o programie Parafiady w „Źródle spod Pańskiej Góry”.

Za tydzień parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Prosimy o usunięcie samochodów z naszego parkingu w tym czasie. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy zaś o parkowanie aut na parkingach miejskich. Polecajmy to świętowanie naszej modlitwie i prośmy o dobrą pogodę. Bezpośrednie przygotowanie do uroczystości odpustowych zaczynamy od poniedziałku. Wszystkich chętnych zapraszamy do plewienia rabatów wokół kościoła i parkingu. Prace te rozpoczniemy ok. godz. 9.00. Zapraszamy także mężczyzn do pomocy przy stawianiu namiotów. Serdecznie prosimy o pomoc, która jest bardzo potrzebna, a która zarazem jest wyrazem naszej wspólnej troski o parafię.

3.Z okazji Parafiady organizujemy wystawę prac plastycznych zatytułowanych „Być patriotą”. Swoje dzieła dzieci i młodzież mogą składać w zakrystii, na plebanii bądź przekazać katechetom w szkołach do 10 maja. Szczegóły w „Źródle…”.

4.Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce te dni noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ wierni procesyjnie kierują się w stronę krzyży przydrożnych. W ramach nabożeństw majowych po Mszy św. o godz. 18.00 w tych dniach odbędą się procesje. W poniedziałek wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych ze stacją przy krzyżu misyjnym. We wtorek procesja uda się alejką parkową pod zamek i do „Grotki” Matki Bożej, tam zostanie odprawione nabożeństwo majowe. W środę udamy się w procesji do kapliczki Matki Bożej przy ul. Pachla 14 przed domem naszych Sióstr.

5.We wtorek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. biskup udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.

6.Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt, które będą obchodzone 20 maja.

7.W niedzielę, 13 maja będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także 101. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. W naszym dekanacie w Inwałdzie rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie. Msza św. o godz. 18.00.

8.Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, gdzie zamieszczamy m.in. tekst o dwuletnim chłopcu, wielkim wojowniku i symbolu walki o cywilizację życia.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.