Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018

Dziś 5. niedziela wielkanocna. Gromadzimy się na liturgii, w której wspólnie z Chrystusem w Duchu Świętym będziemy wielbić Boga Ojca. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas, wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Przeżywamy IV Ogólnopolskie Forum Młodzieży organizowane w Andrychowie. Dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kina „Beskid” na godz. 17.15 i 18.30 na przedstawienie przygotowane przez Siostry Służebniczki.

* Dziś o godz. 19.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone odpustowi i Parafiadzie. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło zapraszamy!

Kalendarz liturgiczny

1.W aktualny weekend, w sobotę, 28 kwietnia o godz. 17.00 w kryptach spotkanie uczestników parafialnej pielgrzymki do Kalisza i Rostkowa, którą zaplanowano na ostatni weekend maja. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

2.Jutro, 30 kwietnia z Hałcnowa wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki w czwartek, 3 maja o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą świętą.

3.W najbliższy wtorek, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 17.30.

4.W środę, 2 maja wspominamy św. Atanazego Wielkiego z Aleksandrii, biskupa i Doktora Kościoła.

5.W środę, 2 maja obchodzimy także w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. W czwartek, 3 maja przypada też uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek nabożeństw jest następujący: Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym. Specjalny charakter będzie miała Eucharystia o godz. 9.00 sprawowana w intencji Ojczyzny. Podczas tej Mszy św. przysięgę złożą członkowie Związku Strzeleckiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców, przedstawicieli samorządu, organizacji społecznych, poczty sztandarowe, wszystkich bez wyjątku. W szczególnym roku, kiedy świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości okażmy jedność i pokażmy swą obecnością, że nie ma wolnej Ojczyzny bez Boga.

6.W czwartek 3 maja to zarazem pierwszy czwartek miesiąca - spowiedź od godz. 17.00.

7.W piątek 4 maja przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Wieczorna Eucharystia o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana - rzymskiego żołnierza i męczennika, patrona i orędownika strażaków oraz hutników.

8.W sobotę, 5 maja odbędzie się przygotowanie do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci z kl. III a, b, c o godz. 9.30 i dla klas III d, e, f - o godz. 11.00. Natomiast odwiedziny chorych rozpoczniemy o godz. 14.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

9.W niedzielę, 6 maja przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. w dwóch grupach na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Prosimy, aby w tych Eucharystiach udział brali rodzice dzieci komunijnych i ich rodziny.

10.Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, w której piszemy m.in. o tym, jak bardzo szatan boi się Maryi i różańca.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.