Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

IV Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2018

Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! . Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich.

2.W poniedziałek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski.

3.W środę, 25 kwietnia celebrujemy święto Marka Ewangelisty.

4.Także w środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

5.Trwają przygotowania do odpustu parafialnego ku czci św. Macieja Apostoła. Przeżywać go będziemy 13 maja wraz z rocznicą Pierwszej Komunii św. Sumie przewodniczył będzie nasz wikariusz, ks. Dariusz, przeżywający srebrny jubileusz kapłaństwa. Inne ważne wydarzenia duszpasterskie w najbliższym czasie to m.in.: 3 Maja - Królowej Polski - Msza św. za Ojczyznę; 6 maja - uroczystość I Komunii św.; 20 maja - Msza św. na Groniu Jana Pawła II (rocznica zwycięstwa pod Monte Cassino); 25 maja - uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania, 31 maja - uroczystość Bożego Ciała.

6.W czwartek, 26 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy do naszej parafii na kolejną medytację nad Pismem Świętym.

7.W sobotę, 28 kwietnia w Andrychowie rozpocznie się IV Ogólnopolskie Forum Młodzieży, które poprowadzą nasze Siostry Służebniczki. Na wydarzenie złożą się m.in.: świadectwa wiary znanych osób (m.in. rapującego księdza Jakuba Bartczaka), konferencje, warsztaty, codzienna Eucharystia, śpiew, taniec i zabawa, wieczór Miłosierdzia oraz koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Andrychowa. Spotkania odbywać się będą głównie w parafii św. Stanisława na osiedlu. Natomiast w naszej parafii w niedzielę, 29 kwietnia w kinie „Beskid” o godz. 17.15 i 18.30 zaprezentowane zostaną dwa przedstawienia, na które siostry wszystkich bez wyjątku serdecznie zapraszają. Z kolei w poniedziałek, 30 kwietnia w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia.

8.W sobotę, 28 kwietnia gorąco zapraszamy do kina „Beskid” na godz. 18.00 na ponowne wystawienie przygotowanego przez naszych parafian i kapłanów widowiska „Polska dziś woła nas”. Sztuka zostanie pokazana w ramach archidiecezjalnego przeglądu teatrów religijnych. Wstęp wolny.

9.Zachęcamy do lektury „Źródła…”, w którym zamieszczamy m.in. informacje o tegorocznej parafiadzie.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.