Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

III Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

A teraz prosimy Najlepszego Boga Ojca o miłosierdzie….

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy Radio Anioł Beskidów.

* Dziś o godz. 17.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do sanktuariów: św. Józefa w Kaliszu i św. Stanisława w Rostkowie.

* Także dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczną się obrady parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone m. in. przygotowaniom do tegorocznego Święta Maciejowego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło.

Sprawy duszpasterskie

1.W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy, których celem jest zachęcenie do większego i głębszego zainteresowania się Pismem Świętym. Nie tylko dzisiaj oraz w ciągu tego tygodnia wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.

2.W piątek, 20 kwietnia modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

3.Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4.Zachęcamy do lektury „Źródła…” - piszemy m.in. o niezwykłej historii pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, która za kilkanaście dni zostanie beatyfikowana.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.