Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego
8 kwietnia 2018

Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje, tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej.

* Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

* Dzisiaj uroczystości odpustowe przeżywa parafia w Sułkowicach-Łęgu.

* W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.

Sprawy duszpasterskie

1.Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

2.Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 10 kwietnia (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.30 w naszym kościele.

3.W nadchodzący piątek, 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej, czyli na godz. 18.30 zapraszamy rodziców młodzieży z kl. III przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

4.Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

5.W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie posiedzenie parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone przygotowaniom do odpustu parafialnego - Parafiady. Zapraszamy wszystkich pragnących włączyć się w to przedsięwzięcie.

6.Także w nadchodzącą niedzielę ofiarą do puszek będziemy wspierać Radio „Anioł Beskidów”.

7.W dniach 26 i 27 maja (sobota i niedziela) pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do sanktuariów św. Józefa w Kaliszu i św. Stanisława w Rostkowie. W sobotę chcemy wziąć udział w ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin. W pierwszym dniu pielgrzymki nawiedzimy: Częstochowę, Kalisz i Niepokalanów, w drugim dniu: Rostkowo - parafię rodzinną św. Stanisława Kostki oraz Warszawę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

8.Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety, w której zamieszczamy m.in. relację z uroczystości Triduum Paschalnego oraz tekst o 17-wiecznym kościele w Andrychowie.

9.Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.