Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

IV Niedziela Wielkiego Postu 11 Marzec 2018

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

Dzisiejszej niedzieli Chrystus objawia się nam jako światło, które „oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Godzinki do M. P. Jezusa – godz. 6.00. Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Pragniemy wspomóc „Caritas” naszej parafii, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu pomaga najuboższym rodzinom. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi. Pomoc tę okażemy przez zakup baranków czy paschalików wielkanocnych, które możemy nabyć dzisiaj przy plebanii.

Sprawy duszpasterskie

1.W jutrzejszy poniedziałek, 12 marca po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie poświęcone tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z kolei w „Źródle” znajdziemy piękne świadectwo uczestniczki EDK.

2.We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi modlitwami.

3.W środę o godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej z modlitwą w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4.W piątek, 16 marca Drogi Krzyżowe mają następujący porządek: dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.00 (tym razem poprowadzi ją Neokatechumenat), po Mszy św. o godz. 18.00 z naszej parafii wyruszy Młodzieżowa Droga Krzyżowa do kościoła św. Stanisława. Serdecznie zapraszamy młodzież, jak i dorosłych.

5.Także w piątek, 16 marca modlimy się do Bożego miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

6.W sobotę, 17 marca nawiedzimy naszych seniorów i chorych z posługą sakramentalną. Będzie to spowiedź rekolekcyjna i wielkanocna. Prosimy zgłaszać tych, których nawiedzamy w pierwsze sobory miesiąca i z racji świat wielkanocnych (nie będzie już wizyty przed świętami).

7.Przy wyjściach ze świątyni znajdują się puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.

8.Zachęcamy do lektury naszego czasopisma. Znajdziemy w nim m.in. kolejne rozważanie pasyjne oraz program spowiedzi wielkanocnej w całym dekanacie Andrychów.

9.W nadchodzącą sobotę, 17 marca Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi dla nas Ojciec Bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej Wojciech Frączyk. Cały program rekolekcji zamieszczamy w „Źródle…”. Będzie też na stronie internetowej parafii (przybliżyć go – strona 2.)

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.