Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

III Niedziela Wielkiego Postu 04 Marzec 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

(Dzisiaj modlitwą i życzeniami obejmujemy Kazimiery i Kazimierzów, ks. Kazimierza)

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Niedzielne nabożeństwa wielkopostne: Godzinki do Męki Pana Jezusa - 6.00, Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Sprawy duszpasterskie

1. Prosimy rodziców o przypomnienie młodzieży o rozpoczynających się jutro rekolekcjach dla uczniów szkół średnich. Poprowadzi je duszpasterz młodzieży, ks. Kamil Kuchejda.

2. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu przy wejściu do plebanii będzie można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafialnego Caritas-u.

3. Także w przyszłą niedzielę, 11 marca rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Program w „Źródle…”.

4. Wszystkich bez wyjątku: dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątkowej Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o 17.30 (poprowadzi ją Odnowa w Duchu Świętym) i dla młodzieży po Mszy św. wieczornej (poprowadzi ją młodzież z LO); w niedzielnej Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

5. W poniedziałek, 12 marca po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, trasach i całości przedsięwzięcia. Zapraszamy.

6. Tradycyjnie, w czasie Wielkiego Postu są wystawione skarbonki, do których składamy ofiary na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

7. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek, 6 marca po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Zapraszamy!

8. Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci komunijnych odbędzie się we czwartek, 8 marca na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Z okazji przypadającego we czwartek, 8 marca Dnia Kobiet już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom. Niech Matka Jezusa i nasza Matka wspiera Was potrzebnymi łaskami.

10. Parafianom i innym przyjaciołom naszej wspólnoty składamy szczególne podziękowanie za przekazywanie 1 proc. swego podatku na rzecz organizowanych przez naszą parafię różnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Pragniemy z całego serca wyrazić wdzięczność za to wsparcie. Zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej w intencji naszych Ofiarodawców.

11. W dzisiejszym „Źródle spod Pańskiej Góry” zamieszczamy m.in. rozważanie pasyjne ks. Krzysztofa Sordyla. Piszemy także o tym, dlaczego aborcja nigdy nie jest „ok.”.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.