Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 18 Luty 2018

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania.

Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiejsze nabożeństwa:

- w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.30 czyli ok. godz. 13.20 zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez Akcję Katolicką.

- Gorzkie Żale dziś o godz. 15.00. Po odśpiewaniu pierwszej części nabożeństwa, zamiast kazania odbędzie się rozważanie Drogi Krzyżowej z wykonaniem pieśni pasyjnych przez zespół artystów krakowskich Noro Lim. Serdecznie zapraszamy na to modlitewne spotkanie. Rozważania pasyjne w pozostałe niedziele W. Postu wygłosi nam ks. Mariusz Jagosz.

Sprawy duszpasterskie

1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

2. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, dla starszych o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w „Źródle”.

4. Zapisy na VI Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniach 30 kwietnia – 3 maja przyjmowane są w kiosku „Emaus”.

5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku przeżywać będziemy w trzech terminach: dla młodzieży od 5 do 7 marca, dla uczniów Szkoły Podstawowej od 12 – 14 marca, natomiast dla całej parafii od 17 do 22 marca, które poprowadzi Ojciec Wojciech Frączek, Bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. Parafia św. Macieja organizuje rozmaite formy letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z Andrychowa. Szczególnie ważnym wsparciem tych wysiłków są ofiary składane w ramach 1 procenta podatku przekazywanego na organizacje pożytku publicznego. Pragniemy z całego serca wyrazić wdzięczność za tę formę wsparcia. Ofiarowane pieniądze w całości służą dobru młodego pokolenia – wypoczynkowi i zdrowiu ciała, ale także formacji duchowej i patriotycznej. Dziękując za każdy dar, zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej w intencji naszych Ofiarodawców.

7. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

8. Zachęcamy do lektury “Źródła spod Pańskiej Góry”, w którym zamieszczamy m.in. statystykę po wizycie duszpasterskiej, a także piszemy o sanktuarium, które w tym roku szczególnie warto odwiedzić.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.