Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 Styczeń 2018

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia. Zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy dziś do tak zwanego „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich modlitwą, nie przyczyniajmy dodatkowych zmartwień i starajmy się wybaczyć wszystkie urazy oraz nieporozumienia, które narosły przez czas rozłąki. Wykorzystajmy ten dzień, by uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj o godz. 15.00 Opłatek Róż Różańcowych i wspólnot parafialnych w kryptach pod plebanią.

* Spotkanie opłatkowe Wspólnot Oazy Rodzin odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 21 stycznia o godz. 15.00 w auli Domu Katechetycznego.

Kalendarz Liturgiczny

* W środę, 17 stycznia – św. Antoniego, opata.

* W piątek, 19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Jest to trzeci piątek miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

Sprawy duszpasterskie

1.W środę, 17 stycznia Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

2.Od czwartku, 18 stycznia w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezusa domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3.W nadchodzący czwartek, 18 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.W niedzielę, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5.Dodatkowa wizyta dla parafian, którzy pragną zaprosić kapłana, odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia od godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii.

6.Także w niedzielę, 28 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele rozpocznie się Przegląd Rodzinnych Grup Muzykujących. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii w godzinach przyjęć.

7.Zachęcamy do lektury Źródła, gdzie piszemy m.in. o wizycie premier Beaty Szydło w naszej parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.