Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

NIEDZIELA 31 Grudzień 2017
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Ostatnia niedziela kończącego się 2017 roku jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.

Dzisiejszy porządek mszy Świętych

Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 12:30, 14:00 i 18:00. Dziś nie ma Mszy św. o godz.19:30

Msza Święta na powitanie nowego roku 2018 godz. 24:00

W Tym tygodniu patronują nam

2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.

Sprawy duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 17.00 podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

3. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św.

- pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, z nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 18.00.

- pierwsza sobota miesiąca - to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny a zarazem święto Trzech Króli. Odwiedziny chorych od godz. 15.00. Potrzebujących prosimy zgłaszać w zakrystii.

5.W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6.Zachęcamy do lektury gazety parafialnej, gdzie piszemy m.in. o tym, jak ważną rolę pełnił św. Józef w życiu świętej rodziny oraz o tym, dlaczego wizyta duszpasterska powinna napełniać nas radością…

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w nowym, 2018 roku. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

8.Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.