Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II NIEDZIELA ADWENTU 10 Grudzień 2017

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Godzinki - 6.00. Msze św.: 6.30 roratnia, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30.

* Dzisiaj przy wejściu do plebanii rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne. Ofiary składane przy ich nabyciu będą przekazane na pokrycie kosztów dalszych remontów budynków parafialnych. Można też nabyć świece wigilijne „Caritas”, które są darem pomocy dla potrzebujących w parafii. Opiekę nad tymi dziełami adwentowymi prowadzą wspólnoty parafialne.

* W dzisiejszą niedzielę przypada XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

* Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 do kina „Beskid” na film z uroczystej Mszy św. z okazji 250-lecia praw miejskich naszego miasta. Po projekcji na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

* Dziś przy naszym kościele odbywa się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez podopiecznych działającego przy naszej parafii Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Razem – Zawsze”. Serdecznie zachęcamy do udzielenia wsparcia temu przedsięwzięciu.

Kalendarz liturgiczny

* W środę 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

* W czwartek 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Sprawy duszpasterskie

1.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w tygodniu o godz. 6.50. Tych, którzy nie mogą być rano z nami, zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00.

2.W najbliższym czasie do naszych domów poprzez ministrantów i panie ze wspólnot parafialnych dotrą życzenia świąteczne z opłatkiem wigilijnym, przesłaniem duszpasterskim oraz ze sprawozdaniem duszpasterskim i gospodarczym za 2017 rok.

3.W środę, 13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

4.W środę, 13 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie osoby, które modlą się za swoje dzieci w Różach Różańcowych Rodziców.

5.W środę, 13 grudnia w kinie „Beskid” odbędzie się spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim. Początek – godz. 18.00.

6.W czwartek, 14 grudnia zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia, którego gościem będzie charyzmatyk z Indii – ks. Jose Maniparampil.

7. W piątek, 15 grudnia oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

8. Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty, odbędą się we wtorek, 19 grudnia od godz. 14.00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.