Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

I NIEDZIELA ADWENTU 03 Grudzień 2017

Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego”. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela, wypełniony światłem. Dlatego umieszczona jest dodatkowa świeca z białą wstęgą symbolizująca Maryję, która z całym Kościołem oczekuje na przyjście Syna Bożego w tajemnicy Jego Narodzenia. Światło Boże rozjaśnia mroki serca. Chrześcijanin to człowiek żyjący w świetle. Chrystus nazywa siebie światłością świata.

/Na Mszy św. Roratniej-/ Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Czynimy to wraz z Maryją na modlitwie i w skupieniu, aby nie przeoczyć przyjścia Boga. Pragniemy w tym czasie czuwania przychodzić do Chrystusa poprzez Spowiedź i Komunię św. i w ten sposób niech spełni się nasze oczekiwanie i oczekiwanie Boga, aby Chrystus narodził się w nas.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- Godzinki do NMP - 6.00. Msza św. Roratnia - 6.30. Następne Msze św. bez zmian: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00 i 19.30

- Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji braci górników.

- Dzisiaj też naszymi ofiarami wspieramy kuchnię św. Brata Alberta. Siostry Albertynki kwestują przy kościele. Okażmy im dobroć naszych serc.

- Od dzisiejszej niedzieli przed plebanią rozprowadzane są świece wigilijne, z których ofiary nasz parafialny Zespół Charytatywny przekazuje dla rodzin najbardziej potrzebujących, a także opłatki wigilijne i kalendarze parafialne.

Kalendarz liturgiczny

* W jutrzejszy poniedziałek, 4 grudnia, liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy . Jednocześnie jutro polecamy Bogu intencje górników i ich rodzin.

* W środę, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

* W czwartek, 7 grudnia przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.

* W piątek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek nabożeństw: Msze św.: 6.15, 6.50 - Msza św. Roratnia, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i o 18.00 (dla grup Oazowych - jest to ich święto patronalne). Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci komunijne otrzymają medaliki. Do udziału w tej liturgii zapraszamy także rodziców.

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy św. będzie Ją symbolizowała zapalona, roratnia świeca.

2. Pierwsza Msza św. poranna w ciągu tygodnia o godz. 6.15. Msza św. Roratnia poranna w ciągu tygodnia odprawiana będzie o godz. 6.50 (10 minut wcześniej niż zwykle, aby dzieci mogły zdążyć na godz. 8.00 do szkoły). Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Liturgii. Szczególnie zachęcajmy do modlitwy nasze dzieci i młodzież. Przygotowany jest program w tym roku poświęcony św. Józefowi - „Strażnik Skarbów”. Młodzi parafianie będą otrzymywać prace i zobowiązania. Te dzieci, które ze względów szkolnych nie mogą być rano na Roratach, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Uroczysty chrzest przewidziany jest w święto św. Szczepana, 26 grudnia o godz. 14.00. Przygotowanie odbędzie się w sobotę, 23 grudnia.

4. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

6. Już dziś zachęcamy do wspólnej modlitwy na Wieczorze Uwielbienia we czwartek, 14 grudnia. Naszym gościem będzie charyzmatyk z Indii - o. Jose Maniparampil, który wygłosi konferencję. Więcej w „Źródle…”.

7. Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty z posługą sakramentalną, odbędą się w poniedziałek, 18 grudnia od godziny 10.00. Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii.

8. W nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia o godz. 16.00 w kinie parafialnym „Beskid” zostanie wyemitowany film z uroczystej Mszy św. sprawowanej z racji 250-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Serdecznie zapraszamy. Po filmie spotkanie przedświąteczne Rady Parafialnej.

9. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o medalu dla ks. proboszcza oraz niezwykłych rekolekcjach naszych parafian.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.