Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 Listopad 2017

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy do kina „Beskid” na misterium o św. Janie Kantym, przygotowane przez wielokrotnie nagradzany Teatru Młodych im. o. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa. Wstęp wolny. Polecamy.

Kalendarz liturgiczny

1. W poniedziałek, 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem.

2. We wtorek, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. W środę, 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

4. W piątek, 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862

Sprawy duszpasterskie

1. Trwa listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele Msza św. gregoriańska odprawiana jest codziennie o godz. 18.00.

2. Za tydzień, w niedzielę 26 listopada będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 16.00 w kryptach pod plebanią.

3. W środę, 22 listopada zapraszamy do kina "Beskid" na 18. Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez parafialny oddział Akcji Katolickiej. Początek - godz. 9.00. Serdecznie polecamy.

4. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej, w której znajdziemy m.in. rady znanego egzorcysty jak wyzwolić się spod wpływu szatana oraz relację z obrad rady parafialnej.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.