Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 Listopad 2017

Dziś 32. Niedziela zwykła. Przychodzimy do Chrystusa, który za nas umarł i zmartwychwstał, byśmy jako lud odkupiony mogli z Nim spotkać w sprawowaniu Największej Ofiary. Prośmy o dar czystego serca, aby nasz udział w Eucharystii zaowocował świadectwem chrześcijańskiego życia.

Dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla przedszkolaków.

Kalendarz liturgiczny

1.) W poniedziałek, 13 listopada – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

2.) W piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym.

3.)W sobotę, 18 listopada – błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Polecajmy go naszym modlitwom.

Sprawy duszpasterskie

1. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. W naszym kościele są one odprawiane o godz. 18.00.

2. W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 kolejny Wieczór Uwielbienia.

3. W najbliższy piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. Także w przyszłą niedzielę, 19 listopada na godz. 16.00 zapraszamy do parafialnego kina „Beskid” na spektakl VAS ELECTIONIS (Naczynie Wybrane). Przedstawienie opowiada o życiu św. Jana z Kęt i powstał z okazji 250-lecia jego kanonizacji. Przygotowane zostało przez Teatr Młodych im. O. Rudolfa Warzechy, piastujący tytuł Lidera Roku 2016. Wstęp wolny. Zapraszamy!

5. Polecamy lekturę gazety parafialnej. Piszemy m.in. o ważnych słowach metropolity krakowskiego, które padły w Zagórniku oraz o obelisku marszałkowej, jaki wzbudza wielkie zainteresowanie gości naszej parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.