Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 Październik 2017
DZIEŃ PAPIESKI

Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem XVII Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem:. „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- Dzisiaj o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. dla Związku Pszczelarskiego.

- Dziś o godz. 14.00 Eucharystia dla przedszkolaków.

- Dzisiaj o godz. 15.30 Msza Święta inaugurująca działalność Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Razem-Zawsze". Serdecznie zapraszamy na tą Eucharystię osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz tych, którzy chcieliby współpracować ze stowarzyszeniem. Po Mszy Św. w auli Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie organizacyjne.

- Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

- Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś o godz. 19.00.

- Także dzisiaj przy kościele prowadzona jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc edukacyjną dla uzdolnionej, a pochodzącej z niezamożnych domów młodzieży. Polecamy akcję życzliwości parafian. Zbiórkę poprowadzi młodzież oraz Akcja Katolicka.

Kalendarz Liturgiczny

1.) W poniedziałek, 9 października – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka.

2.) W piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

Sprawy duszpasterskie

1. W sobotę, 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. W naszej parafii pracowników oświaty uhonorujemy w sposób szczególny w piątek, 20 października, w dniu patrona nauczycieli - św. Jana Kantego. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii i miasta.

2. W najbliższy piątek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Inwałdu na godz. 18.00.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwach gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godzinie 17.15 oraz w niedziele o godz. 17.30. Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

4. Mieszkańcy naszego miasta i gminy pragną godnie upamiętnić 250. rocznicę nadania praw miejskich Andrychowowi. W tym celu trwają przygotowania do uroczystości, która odbędzie się we wtorek, 24 października pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana z kapłanami z naszego dekanatu i z ks. rodakami. Już dziś andrychowianie – członkowie społecznego komitetu organizacyjnego serdecznie zapraszają wszystkich bez wyjątku do udziału w tej Liturgii.

5. Zachęcamy do lektury „Źródła Spod Pańskiej Góry”, w którym zamieszczamy m.in. fotoreportaż z naszego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz drugą cześć rozmowy z kardynałem Stanisławem Ryłko.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.