Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01 Październik 2017

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ

Dziś obchodzimy Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W 1826 r. staraniem proboszcz Macieja Gruszczyńskiego papież Leon XII nadał parafii św. Macieja w Andrychowie przywilej drugiego odpustu, który obchodzony jest w I niedzielę października na cześć Matki Bożej Różańcowej.

Uroczystość ta przypomina nam, że różaniec jest duchowym wieńcem ofiarowanym Maryi. Jest to modlitwa Maryjna, ale ukierunkowana na Chrystusa. Rozważając tajemnice, czyli wydarzenia z życia Chrystusa, zgłębiamy źródła naszego zbawienia.

Abyśmy godnie mogli uczestniczyć w tej Mszy św. prośmy Boga o zmiłowanie.

Porządek nabożeństw na niedzielę odpustową

- Godzinki – godz. 6.00. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.00 w szpitalu, 9.30, 11.00 - uroczysta Suma odpustowa. Po Sumie uroczysta Procesja Eucharystyczna do pięciu ołtarzy (nie ma Mszy św. o godz. 12.30.). Popołudniowe Msze św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30.

- Dzisiaj uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją Najświętszego Sakramentu wokół kościoła o godz. 17.30 z modlitwą przy ołtarzu polowym.

- Dzisiaj na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do parafialnego kina „Beskid” na film „Zerwany kłos”, produkcję fundacji Lux Veritatis związanej z Radiem Maryja i telewizją Trwam. Wstęp wolny, możliwość złożenia wolnych datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

Kalendarz Liturgiczny

1.W poniedziałek, 2 października przypada wspomnienie Aniołów Stróżów.

2.W środę, 4 października - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców; polecajmy Bogu Ojca św. Franciszka w dniu jego imienin.

3.W czwartek, 5 października - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

4.W sobotę, 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Sprawy duszpasterskie

1. W sobotę, 7 października zapraszamy do włączenia się w akcję „Różaniec do granic”. Wyjazd grupy z naszej parafii o godz. 8.00 spod Grotki przy naszym kościele. Tych wiernych, którzy nie mogą udać się w pobliże granic, zapraszamy do kościoła na godz. 13:45. W łączności z uczestnikami akcji odmówimy Różaniec w intencji naszego kraju i całego świata. Szczegóły w „Źródle….”.

2. W przyszłą niedzielę, 8 października będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ten dzień jest znakomitą okazją do sięgania po świętość zgodnie z nauczaniem Największego z rodu Polaków – świętego Jana Pawła II. Przez składanie ofiar do puszek dołączymy się do ogólnopolskiej akcji - wesprzemy fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, która ma trudne warunki rodzinne, a pragnie studiować. Akcja Katolicka i młodzież harcerska podjęła się zbierania tych ofiar. Pomóżmy za tydzień w budowaniu żywego pomnika Ojcu Świętemu. W tym dniu Oddział Zakładowy PTTK przy „Andropolu” organizuje XVI Rodzinny Rajd Górski. Meta przy schronisku Leskowiec. Msza św. na Groniu Jana Pawła II o godz. 12.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

3. W środę, 4 października na godz. 17.00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. Dokonamy poświęcenia różańców z odprawieniem nabożeństwa różańcowego.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, spowiedź od godz.17.00.

- W piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakich Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 zakończymy litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.

- W pierwszą sobotę miesiąca, 7 października po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające N.S. N.M.P. Od godz. 10.00 nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych - prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do naszej świątyni w tygodniu o godz. 17.15 i w niedziele o godz. 17.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły można uzyskać odpust zupełny. Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz.17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej w wyznaczone trzy dni tygodnia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę, 8 października zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 14.00, która została przygotowana specjalnie z myślą o naszych najmłodszych parafianach.

7. Polecamy lekturę naszej gazety parafialnej, w obok informacji z życia parafii, znajdziemy zapis ważnej rozmowy z ks. kardynałem Stanisławem Ryłko.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.