Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 Wrzesień 2017

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny.

Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas szkołą nawrócenia, pokuty a także pojednania z Bogiem i bliźnim.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś o godz. 12.00 na Groniu Jana Pawła II Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 37. rocznicy powstania NZSS „Solidarność”.

Dzisiaj parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej świętuje liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.

Kalendarz Liturgiczny

- W poniedziałek, 25 września – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami

- W środę, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek

- W czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech

- W sobotę, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

Sprawy duszpasterskie

1. W jutrzejszy poniedziałek, 25 września zapraszamy serdecznie do naszego kina „Beskid”. O godz. 18.00 pokażemy film zrealizowany z okazji jubileuszu 25-lecia sakry biskupiej ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, który będzie gościem specjalnym spotkania. Swoimi wspomnieniami na temat Jubilata dzielą się m.in.: koleżanki ze szkolnej ławy, kard. Stanisław Dziwisz, kapłani, którzy współtworzyli struktury diecezji bielsko-żywieckiej. W obrazie nie brakuje głębokiej refleksji, znalazły się tam także akcenty humorystyczne. Emisję filmu poprzedzi koncert scholii i chóru parafialnego. Gorąco polecamy!

2. W piątek, 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, w poniedziałek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W przyszłą niedzielę, 1 października przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Mszy św. - sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Andrzej Muszala. Po Eucharystii procesja. O przygotowanie ołtarzy prosimy wyznaczone wspólnoty duszpasterskie. Do uświetnienia uroczystości odpustowej zapraszamy m. in.: poczty sztandarowe, asysty. Składkę w uroczystość odpustową pragniemy przeznaczyć na dalsze prace remontowe w parafii. W uroczystość odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

4. W nadchodzącą sobotę, 30 września i niedzielę, 1 października na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do kina „Beskid” na film „Zerwany kłos”. Producentem obrazu jest Fundacja Lux Veritatis związana z Radiem Maryja i telewizją Trwam. „Zerwany kłos” to historia bł. Karoliny Kózkówny, zamordowanej bestialsko przez rosyjskiego żołnierza, ale nie tylko jej… Szczegóły w gazecie parafialnej. Wstęp na seans wolny. Możliwość złożenia wolnych datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w tygodniu o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną, natomiast niedziele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie Różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających 1 października rok akademicki. W nadchodzącą niedzielę będziemy obchodzili także Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.

6. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Obok wielu informacji z życia parafii, zamieszczamy artykuł opisujący w jaki sposób pornografia zamienia nas w niewolników.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.