Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 Wrzesień 2017

Dziś 24. Niedziela zwykła. Pan Bóg daje każdemu z nas w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używali swoich dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć naszym bliźnim.

Każda Eucharystia uczy nas postawy służebnej, zmiany tego, co przemijające na to, co wieczne. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Chrystus daje siłę do kroczenia drogą sprawiedliwości i ewangelicznego braterstwa.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1.Dzisiaj w parku miejskim odbywa się impreza plenerowa ,,Otwórzmy serca dla osób chorujących psychicznie”. Program rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy o godz. 13.00.

2.Dziś o godz. 9.45 przy SP nr 2 odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

3.Gorąco zapraszamy dzisiaj do Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie o godz. 17.00 w widowisku „Polska dziś woła nas” zaprezentuje się działający przy naszej parafii „JaNowy Teatr” wraz naszymi kapłanami: ks. Krzysztofem i ks. Pawłem. Wstęp na spektakl wolny.

4.Dziś, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5.Dzisiaj obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.

6.Także dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. To zarazem dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Kalendarz Liturgiczny

W środę, 20 września – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona (†1839), św. Pawła Chong Hasano i Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem

W czwartek, 21 września obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę, 23 września – wspomnienie św. ojca Pio.

Sprawy duszpasterskie

1. W nadchodzący piątek, 22 września po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.45 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy, podjęte zostaną ważne ustalenia.

2. W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego, zgłaszali swoją obecność na uroczystości do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. prof. Andrzej Muszala.

3. W niedzielę, 24 września na Gronu Jana Pawła II o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w 37. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

4. Już dziś zapraszamy serdecznie do naszego kina „Beskid” w poniedziałek, 25 września. O godz. 18.00 pokażemy film zrealizowany z okazji jubileuszu 25-lecia sakry biskupiej ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego. Emisję filmu poprzedzi koncert naszej scholii parafialnej. Polecamy!

5. Zachęcamy do lektury parafialnej gazetki. Piszemy m.in. o wyroku za obronę dzieci. Przedstawiamy informacje z życia parafii.

6. W naszej parafii jest wiele propozycji, które mogą ubogacić nasze życie duchowe. To choćby działające u nas wspólnoty. Przedstawiamy je w „Źródle…”

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.