Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 Wrzesień 2017

Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom - wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie.

Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna:, „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci z „0” i innych klas.

Dzisiaj na godz.19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską.

Kalendarz Liturgiczny

1. Jutro o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rodziców prosimy o przypomnienie i także zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. W piątek, 8 września celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W piątek podczas uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej złoży pierwszą profesję zakonną br. Stanisław Cholewa. Polecamy go naszym modlitwom.

Sprawy duszpasterskie

1. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schola dziecięca, Oaza Młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Już dziś informujemy, że Triduum na rozpoczęcie Roku Duszpasterskiego odbędzie się 14, 15 i 16 września.

2. W niedzielę, 10 września w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach odbędą się Diecezjalne Dożynki. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.00.

3. Zachęcamy do udziału w dziękczynieniu za beatyfikację ks. Władysława Bukowińskiego, które będzie miało miejsce w niedzielę, 10 września. Uroczystej Mszy św. w Łagiewnikach przewodniczył będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Z naszej parafii organizujemy autokar, który zawiezie wiernych na te uroczystości. Zapisy w kiosku „Emaus” do wtorku, 5 września.

4. W sobotę, 16 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

5. W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

6. Nasza parafia dokonała kolejnej wpłaty na rzecz ofiar wojny w Syrii w ramach akcji Caritas „Rodzina rodzinie”.

7. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację z parafialnych dożynek i piszemy o tym, co warto zrobić, gdy nasze dziecko odchodzi od wiary.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.