Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 sierpień 2017

Dziś przypada 21. niedziela w ciągu roku. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzień dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi. Św. Jan Paweł II tak pięknie mówił o rolnikach: Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić. Dożynki są waszym świętem, ale również mają nam wszystkim przypominać, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Świadomi jesteśmy, że praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej, nikt i nic tego nie przekreśli. Dzień dziękczynienia, które pragniemy dzisiaj wypowiedzieć Bogu i rolnikom, jest jednym z najpiękniejszych dni w roku dla każdego z nich.

To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj uroczysta Msza św. Dożynkowa o godz. 9.30

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

2. We wtorek 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. W piątek, 1 września – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem.

Sprawy duszpasterskie

1. Wczoraj posługę w naszej wspólnocie rozpoczęli księża: Maciej Kornecki oraz Mariusz Jagosz. Życzymy im wielu łask Bożych oraz jak najwięcej radosnych dni w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

2. W piątek, 1 września przypada pierwszy piątek miesiąca oraz 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary wojny. Módlmy się o pokój na świecie. Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz sowieckiej napaści na Polskę w naszym mieście odbędą się 1 i 17 września przez złożenie kwiatów pod tablicą znajdującą się w Rynku, w pobliżu Urzędu Miasta.

3. Stojąc u progu nowego roku szkolnego, Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

4. W piątek, 1 września rozpoczynamy uroczystą Mszą św. nowy rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 uczniów szkół podstawowych nr 2 im. M. Konopnickiej i nr 3 im. Noblistów Polskich. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Msza św. na rozpoczęcie nauki dla szkół ponadpodstawowych będzie sprawowana o godz. 8.00 w poniedziałek, 4 września. Zachęcamy do uczestnictwa w tych Eucharystiach także rodziców i nauczycieli. W czwartek, 31 sierpnia zapraszamy młodzież i dzieci do spowiedzi od godz. 16.00 w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Natomiast w piątek miesiąca spowiedź też od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 września nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 8.00. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.

5. W nadchodzącą niedzielę, 3 września na Mszy św. o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla kl. O i I.

6. W niedzielę, 3 września o godz. 19.00 odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

7. Nasza wspólnota parafialna pragnie jak najliczniej wziąć udział w uroczystym dziękczynieniu za beatyfikację błog. ks. Władysława Bukowińskiego, które będzie miało miejsce w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, 10 września br. o godz. 18.00. Uroczystość poprzedzi czuwanie modlitewne od godz. 17.00. Ponadto przed uroczystością nawiedzimy Centrum św. Jana Pawła II. Wyjazd autokaru spod naszej świątyni o godz. 13.30. Zapisy w kiosku „Emaus”. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu.

8. Zachęcamy do nabycia „Źródła spod Pańskiej Góry”. W gazecie m.in. relacja z pożegnania księży, którzy odeszli do posługi w innych parafiach.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.