Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpień 2017

Dziś przypada dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele. Prośmy Pana, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1. W poniedziałek, 14 sierpnia w naszej diecezji obchodzimy uroczystość głównego Patrona - św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, misjonarza w Japonii, założyciela klasztoru w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą. Święty Maksymilian oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

2. We wtorek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. Uroczystość ta to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata. O godz. 10.30 na naszym cmentarzu odbędzie się modlitewno - patriotyczne spotkanie. Zapraszamy do oddania czci i pamięci żołnierzom II Wojny Światowej, spod Monte Cassino, Katynia i innych miejsc walki oraz kaźni polskich bohaterów. Natomiast o godzinie 19.00 przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury (Magazynie Wiary) odbędzie się Nabożeństwo Maryjne w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta wieczorna i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

5. W piątek, 18 sierpnia uroczysta Msza św. o godz. 15.00 ku czci Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Serdecznie zapraszamy.

6. W nadchodzącą sobotę i niedzielę, tj. 19 i 20 sierpnia o godz. 18.00 naszym kinie „Beskid” wyemitujemy dwa filmy dokumentalne. Pierwszy to ok. 90-minutowy obraz „Wyzwolenie kontynentu”, a drugi – to ok. 15 minutowa produkcja, pokazująca prymicje kapłańskie naszego proboszcza, ks. Stanisława Czernika w Białym Dunajcu w 1977 roku. Te dwa obrazy łączy postać Jana Pawła II. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę początek seansu o godz. 18.00. Wstęp jak zwykle wolny. Serdecznie zapraszamy.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.