Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipiec 2017

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz Liturgiczny

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów

4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

Sprawy duszpasterskie

1. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

2. W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. W środę zapraszamy szczególnie na godz.18.00 na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek - spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W piątek w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

6. Od jutra w parafii św. Stanisława na osiedlu przyjmowane są zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę naszego dekanatu na Jasną Górę.

7. Zachęcamy serdecznie do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.