Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 09 lipiec 2017

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz Liturgiczny

- We wtorek, 11 lipca – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego

- W środę, 12 lipca - św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II

- W czwartek, 13 lipca - święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne

- W sobotę, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

Sprawy duszpasterskie

1. Środowe nabożeństwo nowennowe w naszej świątyni - Msza Święta z nabożeństwem do Królowej Różańca św. Pani Andrychowskiej o godz. 18.00.

2. W czwartek z racji 13. dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie w Inwałdzie o godz. 18.00.

3. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Prasa Katolicka

Czas wakacyjny niech będzie ubogacony lekturami i czasopismami religijnymi. W „Źródle spod Pańskiej Góry” powracamy m.in. do cyklu prezentującego polskich kandydatów na ołtarze.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.