Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwiec 2017

Dziś przypada 11. Niedziela Zwykła. Z pokorą przychodzimy do Chrystusa świadomi tego, że obarczają nas grzechy i nieprawości. On jednak przynosi nam dar swojego przebaczenia i uzdatnia do przyjęcia miłosierdzia. Niech w czasie sprawowania Ofiary eucharystycznej nasze serca przeniknie duch pokory i wdzięczności za dary dobroci Bożej.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:- Nabożeństwo czerwcowe – godz. 17:30.

Kalendarz liturgiczny

W środę, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

Sprawy duszpasterskie

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania? A ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa sprawowanego w naszym kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 17.30.

2. We wtorek, 20 czerwca przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

3. W środę zapraszamy serdecznie na wieczorną Mszę św. z katechezą fatimską.

4. W piątek, 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Dla szkół ponadgimnazjalnych uroczysta Msza św. na zakończenie roku odbędzie się w nadchodzący piątek, 23 czerwca o godz. 8.00. Natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Msza św. odbędzie się w czwartek, 22 czerwca.

7. W sobotę, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

8. W piątek, 23 czerwca zapraszamy serdecznie do kina „Beskid” na godz. 19.00 na wieczór autorski oraz promocję tomiku wierszy pt. „Z łaski” naszego parafianina, redaktora „Źródła spod Pańskiej Góry” Ireneusza Żmii. Więcej o tomiku w gazecie parafialnej.

9. W ramach nowenny przygotowującej do nadania tytułu bazyliki mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, pragniemy wziąć udział w uroczystej Mszy św. w sobotę, 24 czerwca o godz. 11.00. Zapisy na autokar w kiosku „Emaus” trwają do jutrzejszego poniedziałku. Ponadto pragniemy wziąć udział w uroczystości koronacji Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy, rodzinnej miejscowości ks. Macieja Dąbrowskiego, która odbędzie się w sobotę, 1 lipca o godz. 11.00. Także prosimy o zapisanie się na listę w kiosku „Emaus”.

10. Polecamy lekturę parafialnej gazety, w której zamieszczamy m.in. tekst poświęcony objawieniom fatimskim.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.