Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
11 czerwiec 2017

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypomina nam ona, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą, choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się Jej wdzięczność i uwielbienie.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:

- O godz. 17.30 - nabożeństwo czerwcowe.

- W dzisiejszą niedzielę w Rzykach odbywają się prymicje neoprezbitera, ks. Filipa Magiery. Msza św. Prymicyjna zostanie odprawiona o godz. 11.30.

- Dzisiaj naszymi ofiarami do puszek wspieramy Kuchnię św. Brata Alberta, tak potrzebną i prężnie działającą w naszym mieście. Okażmy dobroć i hojność siostrom albertynkom.

- Dziś o godz. 18.00 w parafialnym kinie „Beskid” możemy obejrzeć film poświęcony św. Bratu Albertowi. Wstęp wolny.

Kalendarz liturgiczny

- We wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach.

- W środę, 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau.

- W piątek, 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Sprawy duszpasterskie

1. W czwartek, 15 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00. O godz. 10.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta na ołtarzu polowym, który zostanie przygotowany na scenie na naszym parkingu parafialnym. Po Eucharystii wyruszy procesja Eucharystyczna ulicą Floriańską, gdzie zostanie wybudowany pierwszy ołtarz przez Akcję Katolicką i Honorową Straż NSPJ przy domu p. Jadwigi Grabysz. Następnie przejdziemy do Rynku pod drugi ołtarz wybudowany przed domem p. Jadwigi Krasoń przez Wspólnoty Różańcowe i braci strażaków. Potem procesja uda się w stronę ul. 1 Maja, przejdzie pod halę sportową, gdzie zostanie przygotowany trzeci ołtarz przez wspólnoty Oazy Rodzin. Następnie wejdziemy na ul. Legionów i przejdziemy pod kościół. Na schodach przed świątynią zostanie wybudowany czwarty ołtarz przez rodziców dzieci komunijnych i młodzież. Tu zakończymy procesję. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św.

Popołudniowe Msze św. o godz.: 14.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. Bezpośrednie przygotowanie wszystkich ołtarzy odbędzie się w środę, 14 czerwca w godzinach popołudniowych. Prosimy o pomoc. Procesja Bożego Ciała staje się świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Przez udział w tej procesji pod zwykłymi warunkami zyskamy odpust. Serdecznie prosimy o jak najpiękniejszą oprawę zewnętrzną, szczególnie o udekorowanie naszych domów na trasie procesji. Zapraszamy do udziału w procesji poczty sztandarowe: górników i strażaków, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych, delegacje z grup duszpasterskich do feretronów. Dzieci w strojach komunijnych z kl. III do sypania kwiatów i chłopców do dzwoneczków. Ubogaci tę uroczystość orkiestra. Serdecznie prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy: policję, straż miejską i strażaków.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.

3. W nadchodzący piątek i sobotę tj. 16 i 17 czerwca zapraszamy na godz. 19.00 do kina „Beskid” na premierę widowiska pt. „Polska dziś woła nas”. Spektakl oparty na losach jednego z oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych, opowiada o odwadze, honorze, sile wiary i miłości. Przygotowany został przez p. Barbarę Surzyn z pomocą wielu osób. Występuje w nim kilkudziesięciu aktorów, w tym nasi parafie i nasz wikariusz, ks. Krzysztof Sordyl. Wystawienie widowiska jest możliwe dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Wstęp wolny. Po spektaklu możliwość złożenia datku.

4. Mszę św. prymicyjną dla Służby Liturgicznej dekanatu andrychowskiego odprawią księża prymicjanci: ks. Michał Styła, ks. Filip Magiera i ks. Kamil Jurek w sobotę,17 czerwca o godz. 10.30 w naszym kościele. Zapraszamy na tę Eucharystię naszych ministrantów i lektorów wraz z rodzinami.

5. W ramach nowenny przygotowującej do nadania tytułu bazyliki mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej pragniemy wziąć udział we Mszy św., sprawowanej w sanktuarium w sobotę, 24 czerwca o godz. 11.00. Zapisy na autokar w kiosku „Emaus”. Trwają do poniedziałku, 19 czerwca. Ponadto pragniemy wziąć udział w uroczystości koronacji Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy, rodzinnej parafii ks. Macieja Dąbrowskiego. Ta uroczystość odbędzie się w sobotę, 1 lipca o godz. 11.00. Także prosimy o zapisywanie się na listę w kiosku „Emaus”.

6. Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej. Obok informacji z życia parafii i miasta, zamieszczamy m.in. tekst poświęcony znaczeniu uroczystości Bożego Ciała.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.