Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
04 czerwiec 2017

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy.

Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś nabożeństwo czerwcowe w kościele o godz. 17.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.00. Zostanie omówiona uroczystość Bożego Ciała i dokonamy podsumowania przedwakacyjnego.

Kalendarz liturgiczny

W sobotę - 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński.

Sprawy duszpasterskie

1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

2. Jutro, 5 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

Porządek nabożeństw w naszym kościele, jak w święta zniesione. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30,17.00 i 18.00 w intencji Akcji Katolickiej (z racji święta patronalnego) i z nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie nastąpi rozpalenie ogniska ze śpiewem pieśni i piosenek biesiadnych. Zapraszamy na to okolicznościowe spotkanie wszystkich ofiarodawców i organizatorów Święta Maciejowego oraz parafian. Jest to powrót do pięknych tradycji palenia ognisk z racji świąt Zesłania Ducha św.

3. We wtorek, 6 czerwca przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

4. W środę zapraszamy szczególnie na wieczorną Mszę św. z kazaniem fatimskim.

5. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

6. W czerwcu w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Nasza parafia dokonała kolejnej wpłaty na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji Caritas "Rodzina rodzinie".

9. W nadchodzący weekend, 10 i 11 czerwca w parafialnym kinie „Beskid” będzie można obejrzeć 50-minutowy film pt. „Świadkowie wiary. Brat Albert”. Wstęp jak zwykle wolny. Początek seansów – godz. 18.00

10. W niedzielę, 11 czerwca pragniemy naszymi ofiarami pomóc Kuchni św. Brata Alberta. Siostry Albertynki będą kwestować do puszek przy kościele. Okażmy im dobrość.

11. Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się także w niedzielę, 11 czerwca w żywieckim Amfiteatrze pod Grójcem. Szczegóły w Źródle.

12. Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 15 czerwca. Procesja przejdzie po centrum miasta.

13. W minioną niedzielę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrychowie kwestowali przy naszym kościele na zestawu medycznego PSP R1. Ofiarowaliśmy na ten cel 6432 złotych. Zarząd i druhowie OSP serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli kwestę.

14. Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety parafialnej. Zamieszczamy w niej m.in. wywiad z twórcami widowiska, które powstaje przy naszej parafii, a które będziemy mogli obejrzeć w połowie czerwca.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.