Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
28 MAJ 2017

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.

Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- Nabożeństwa majowe w niedziele i święta – godz. 17:30. Natomiast w tygodniu na Majówki zapraszamy do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18:00

- Bracia strażacy dzisiaj kwestują przy naszym kościele na cele społeczne. Okażmy im naszą dobroć i życzliwość.

- Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

- Dzisiaj w Rzykach odbywają się prymicje ks. Michała Styły. Msza św. prymicyjna o godz.11:30.

Kalendarz liturgiczny

- W poniedziałek, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży.

- We wtorek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.

- W czwartek, 1 czerwca – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.

- W sobotę, 3 czerwca – św. Karol Lange i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy.

Sprawy duszpasterskie

1. Jutro rozpoczynamy nowennę - bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Ta uroczystość kończy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.

2. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest, bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

3. W środę zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną z kazaniem fatimskim.

4. W środę, 31 maja będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu.

5. W czwartek, 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka wspólnie módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca o godz. 19.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem;.

- pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci po I Komunii św., aby rozpoczęły uczestnictwo w I piątkach miesiąca). Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 18.00;

- pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Polecajmy nasze rodziny i Ojczyznę. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.

- Nasza parafia zaprasza wszystkich na Wigilię Zesłania Ducha Świętego – Czuwanie modlitewne. Termin: sobota, 3 czerwca. O godz. 18.00 Eucharystia z homilią, o godz. 19.00 – czuwanie: adoracja, medytacja słowa, uwielbienie śpiewem, liturgia światła, modlitwa wstawiennicza, namaszczenie olejkiem radości i rozesłanie. Zapraszamy!

8. W drugi dzień Zielonych Świąt, 5 czerwca w Święto Matki Kościoła pragniemy zaprosić wszystkich sponsorów i organizatorów Święta Maciejowego oraz parafian do wspólnego spotkania przy ognisku o godz. 19.00.

9. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, w której piszemy m.in. o tym, co najlepszego możemy ofiarować naszym dzieciom.

Podziękowanie

Po raz szósty dla ubogacenia uroczystości odpustowej ku czci patrona parafii - św. Macieja przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Święto Maciejowe. Taka forma świętowania odpustu parafialnego staje się zachętą do rodzinnego i wspólnotowego spotkania w godzinach popołudniowych przy naszym kościele. Występy zespołów, rozgrywki sportowe, konkursy, gry, zabawy, podziwianie panoramy miasta, spotkania w Kawiarence Różanej oraz wiele innych atrakcji kolejny już raz budowało wspólnotę parafialną, stając się dla nas wielkim darem. To wszystko mogło się dokonać dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspólnot parafialnych i przyjaciół naszej parafii a także dobroci tak wielu sponsorów, którzy ofiarowali przedmioty rzeczowe, produkty żywnościowe oraz pomoc finansową. Wszystkim, którzy zaangażowali się w to ważne dla naszej wspólnoty dzieło oraz wszystkim uczestnikom, a szczególnie rodzinom z dziećmi, za wspólnie spędzony czas, pracę, każdy gest życzliwości pragniemy przekazać z serca płynące podziękowania. Podziękowania instytucjom i osobom prywatnym przekażemy indywidualnie. W naszej gazetce parafialnej przedstawiamy listę wszystkich dobroczyńców.

Ks. Proboszcz wraz z Ks. Wikariuszami

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.