Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 MAJ 2017 - ODPUST

Dziś kolejna majowa niedziela – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

Przeżywając dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Macieja Apostoła - Patrona naszej parafii, pragniemy Mu podziękować za miniony rok wstawiennictwa i wypraszanie nam tak potrzebnych łask Bożych. Pragniemy Go prosić o dalsze orędownictwo za nami i powierzyć Mu losy naszej wspólnoty. Zarazem prośmy Boga o jak najowocniejsze przeżycie tej dzisiejszej uroczystości, przepraszając Go za wszystkie nasze grzechy. Modlitwą obejmujemy dziś naszego wikariusza – ks. Macieja.

Porządek nabożeństw

DZIŚ PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ Z WYJĄTKIEM MSZY ŚW. O GODZ. 12.30, KTÓRA JEST WŁĄCZONA DO SUMY ODPUSTOWEJ O GODZ. 11:00

- NA SUMIE ODPUSTOWEJ MODLIMY SIĘ W INTENCJI PARAFII I NASZYCH KAPŁANÓW POD PRZEWODNICTWEM KS. KANCLERZA ADAMA BIEŃKA.

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17:30

Każdy, kto w pełni dzisiaj uczestniczy we Mszy św., spełniając zwykłe warunki, może otrzymać odpust zupełny.

Tegoroczny odpust po raz szósty będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego. Od godz. 15.00 będziemy przeżywać Parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. W programie znajdą się w nim m. in.: koncert Andrychowskiej Orkiestry Dętej, występ młodzieży oazowej, piosenki biesiadne w wykonaniu Scholi Parafialnej, zabawy rodzinne, quiz wiedzy o dekanacie Andrychów, koncert zespołu "Andrychów" (ok. godz. 19.00) oraz gry i zabawy dla dzieci. Będą także: rozgrywki szachowe, tenis stołowy, wymiana książek, możliwość przejażdżki ciuchcią a także na kucyku. Tradycyjnie będzie można podziwiać panoramę Andrychowa z balkonu kościelnej wieży a także nabyć Serduszko Maciejowe. Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie kawiarenka i grill. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rodzinnego świętowania. Szczegółowy program Parafiady zamieszczamy w „Źródle...”. Dzisiaj parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy o parkowanie samochodów na parkingach miejskich i usunięcie samochodów z parkingu w tym czasie.

Kalendarz liturgiczny

1.We wtorek 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, kapłana i męczennika.

2.W piątek, 19 maja z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

Sprawy duszpasterskie

1. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędą się w nadchodzącym tygodniu w dniach:

- W poniedziałek, 15 maja próba liturgiczna o godz. 18.30

- We wtorek, 16 maja od godz. 16.00 spowiedź przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

- W nadchodzącą sobotę, 20 maja ks. Biskup Senior Tadeusz Rakoczy o godz.11.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Polecajmy ją naszej modlitwie.

2. Nasza parafia przelała pierwszą transzę pieniędzy na pomoc dwóm rodzinom syryjskim, ofiarom wojny domowej. W akcję „Rodzina rodzinie” włączyła się także m.in. nasza Oaza Rodzin. Szczegóły w „Źródle…”

3. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego. W tygodniu będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali Majówkę. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy przy naszych kapliczkach. Majówki przy ul. Pogórskiej codziennie o godz. 18.00, natomiast przy krzyżu przy ul. Żwirki i Wigury o godz. 18:30.

4. Kwotę 311 złotych zebrały nasze dzieci podczas Wielkopostnej Jałmużny. Wspólnie z nimi zdecydujemy, na jaki cel zostanie przekazana ta kwota. Najmłodszym parafianom, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję z serca dziękujemy.

5. W czwartek, 18 maja zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Msza św. o godz. 18.00, po niej konferencja duchowa i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. W nadchodzący weekend, 20 i 21 maja serdecznie zapraszamy do naszego kina "Beskid" na godz. 18.00 na włoski film "Jak Bóg da" - zabawną i mistrzowsko zagraną komedię pomyłek, a przede wszystkim obraz pokazujący, że wiara jest zdecydowanie racjonalniejszą odpowiedzią na wyzwania świata niż ateizm. Wstęp wolny. Jak zwykle możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów emisji.

7. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej. Znajdziemy w niej m.in. wywiad z ks. Proboszczem z okazji jubileuszu 40-lecia kapłaństwa.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.