Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07 MAJ 2017

Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu.

Podczas Mszy Świętej modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 54. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania. Przeżywamy dzisiaj w parafii uroczystość I Komunii Świętej.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- Nabożeństwa majowe w niedziele i święta –17.30. Natomiast w tygodniu na Majówki zapraszamy do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

- Dziś na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św.

- Parafia św. Stanisława na osiedlu przeżywa dziś uroczystość odpustową. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich.

2. Trwamy w maju - miesiącu w szczególny sposób poświęconym Maryi. W tygodniu będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali majowe nabożeństwo. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy przy naszych kapliczkach. Majówki przy ul. Pogórskiej codziennie o godz. 18.00, natomiast przy krzyżu przy ul. Żwirki i Wigury o godz. 18.30.

3. W nadchodzącą niedzielę, 14 maja przypada odpust parafialny ku czci św. Macieja Apostoła. Suma odpustowa o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. kanclerz Adam Bieniek. Składka z nadchodzącej niedzieli odpustowej w całości będzie przekazana na pokrycie kosztów podjętych inwestycji remontowych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w tak potrzebnych parafii przedsięwzięciach. Prosimy o uroczystą oprawę Sumy: dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę. Za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

4. Tegoroczny odpust po raz szósty będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego. Od godziny 15.00 będziemy przeżywać Parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. Występy rozpoczną się koncertem naszej andrychowskiej Orkiestry Dętej. Będzie coś dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Ciuchcia z Inwałdu od godz. 17.00 będzie wozić gości Parafiady po mieście, zaplanowano również m.in.: podchody, konkursy plastyczne, szachy, zabawy sportowe, wymianę książek, „serduszka Maciejowe” - główna nagroda to rower. Będą także występy: naszej parafialnej scholii o godz. 16.30 oraz zespołu „Andrychów” o godz. 19.00 z zabawą taneczną. Przed gośćmi wystąpi młodzieży parafialna z programem rozrywkowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania rodzinnego. Więcej o programie Parafiady w „Źródle spod Pańskiej Góry”. Za tydzień parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Prosimy o usunięcie samochodów z naszego parkingu w tym czasie. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy zaś o parkowanie aut na parkingach miejskich. Polecajmy to świętowanie naszej modlitwie.

5. Z okazji parafiady organizujemy wystawę prac plastycznych. Prace pod tytułem „Być dobrym jak chleb…” dzieci i młodzież mogą składać w zakrystii, na plebanii bądź przekazać katechetom w szkołach do 11 maja. Szczegóły w „Źródle…”.

6. W najbliższy poniedziałek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. W sobotę, 13 maja przypada 100. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 36. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. W naszym dekanacie w Inwałdzie rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie. Msza św. o godz. 18.00. Główne uroczystości w naszej diecezji odbędą się także w sobotę w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Bielsku. Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa R. Pindla o godz. 17.00.

8. W jutrzejszy poniedziałek, 8 maja o godz. 18.00 w kinie „Beskid” odbędzie się spotkanie poświęcone leczeniu boreliozy. Organizatorzy zapraszają. Wstęp – 20 zł.

9. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, gdzie zamieszczamy m.in. drugą część rozmowy o zawierzeniu Matce Bożej naszego życia.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.