Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

A teraz prosimy Najlepszego Boga Ojca o miłosierdzie….

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 19.00 obrady parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone m. in. przygotowaniom do Święta Maciejowego

Sprawy duszpasterskie

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Nie tylko dzisiaj oraz w ciągu tego tygodnia wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

2. Dzisiejsza niedziela jest także Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy naszych kapliczkach. Zadbajmy o ich estetyczny wygląd. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

4. Jutro, w poniedziałek 1 maja przypada Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5. We wtorek, 2 maja przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W środę, 3 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie następujący: Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 9.30 w intencji Ojczyzny, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

- Pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź o godz.17.00, Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem.

- Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o godz.18.00 z nabożeństwem.

- W pierwszą sobotę, 6 maja o godz. 9.00 rozpocznie się spowiedź dla dzieci przystępujących do I komunii św. i ich rodziców. Pozostali członkowie rodziny niech skorzystają z sakramentu pokuty w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

- Wyjazd do chorych nastąpi w sobotę od godz. 10.30. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

8. W nadchodzącą niedzielę, 7 maja odbędzie się uroczystości I Komunii św. w dwóch grupach dzieci, o godz. 9.30 i 11.00. Prosimy, aby w tych Eucharystiach uczestniczyły rodziny dzieci. Te osoby, które nie biorą udziału w uroczystościach I Komunii św., niech skorzystają z innych godzin Mszy św.

9. Za dwa tygodnie, 14 maja przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci św. Macieja.

10. Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, gdzie zamieszczamy m.in. rozmowę o zawierzeniu Maryi naszego życia.

W tym tygodniu patronują nam

We wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary

W czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków. Uroczysta Msza św. dla naszych braci strażaków odbędzie się 3 maja godz. 18.00.

Natomiast w sobotę, 6 maja uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

Sprawy gospodarcze

Trwają prace w naszym parafialnym kinie „Beskid”. Montujemy nowe oświetlenie sceniczne i profesjonalne nagłośnienie sceny. Została rozbudowana scena. Wykonano częściową instalację burzową na budynku kina.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.