Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 23 KWIETNIA 2017

Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje, tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1. Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

2. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone przygotowaniom do odpustu parafialnego - Parafiady. Zapraszamy wszystkich pragnących włączyć się w to przedsięwzięcie.

3. Dzisiaj uroczystości odpustowe przeżywa parafia w Sułkowicach Łęgu.

4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.

5. Dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy Radio Anioł Beskidów.

Sprawy duszpasterskie

1. W nadchodzący czwartek na godzinę 18.30 (po Mszy św. wieczornej) zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania

2. W środę, 26 kwietnia 2017 roku przypada 25. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Biskup Senior posługiwał w Kościele Bielsko-Żywieckim w duchu zawołania biskupiego In aedificationem Corporis Christi. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę świętą dziękczynną w środę, 26 kwietnia o godzinie 17.00 do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (ul. Traugutta 13, obok dworca PKS). Zgromadźmy się licznie, by wyrazić naszą wdzięczność za posługę pierwszego Pasterza naszej diecezji i modlić się w Jego intencji. Z kolei w sobotę, 29 kwietnia br. o godzinie 17.00 w Bielskim Centrum Kultury Bielsko-Biała odbędzie się koncert jubileuszowy dedykowany biskupowi Tadeuszowi Rakoczemu z okazji 25-lecia sakry biskupiej. Zapraszamy również na to wydarzenie. Z naszej parafii organizowany jest na nie wyjazd.

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia).

4. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety, w której zamieszczamy m.in. relację z uroczystości Triduum Paschalnego. Piszemy także o bohaterskiej rodzinie Ulmów.

5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.