Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16 KWIETNIA 2017

Alleluja

Alleluja

Alleluja

Alleluja

Alleluja

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Porządek Eucharystii jak w niedzielę. Jutrzejsza składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Dzisiaj o godz. 20.00 wyjedzie parafialna pielgrzymka do Rzymu.

Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Nie tylko dzień wczorajszy czy dzisiejszy, ale również cały najbliższy okres pięćdziesięciu dni jest dla chrześcijan wielkim świętem. Okres świąt trwa przez siedem najbliższych tygodni, aż do niedzieli Pięćdziesiątnicy, czyli niedzieli Zesłania Ducha św. Abyśmy godnie przyjęli dzisiaj Chrystusa Zmartwychwstałego, prośmy Go o oczyszczenie nas z tych wszystkich czasami drobnych, choć przykrych niewierność, jakie popełniliśmy od naszej wielkanocnej spowiedzi.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego Odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych, samotnych czy opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę.

Dzisiejszymi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Podziękowaniem obejmujemy wszystkich, którzy zaangażowali się w urządzenie Ciemnicy i Grobu oraz służbę kościelną za pomoc w przygotowaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy strażakom i harcerzom za pełnienie honorowej warty przy „grobie” Chrystusa. Dziękujemy chórowi, Służbie Liturgicznej, scholii, wspólnotom parafialnym i wszystkim bez wyjątku, którzy przygotowywali liturgię Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania składamy siostrze Annie za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz za wykonane dekoracje w całym kościele a także paniom ze wspólnot Różańcowych i z Akcji Katolickiej

2.Serdeczne „Bóg zapłać” za przekazanie życzeń świątecznych pragniemy skierować do dyrektorów i wychowawców szkół z terenu naszego miasta, instytucji społecznych, zakładów pracy oraz osób prywatnych.

3.W nadchodzącą środę, 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pielgrzymki do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.

4.Nadchodząca niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego.

5.W nadchodzący czwartek, 20 kwietnia zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św., po niej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.Także we czwartek o godz. 16.20 dla kl. III a, b, c odbędzie się próba ustawienia dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Próba dla drugiej grupy - dzieci kl. d, e, f odbędzie się w piątek, 21 kwietnia też o godz. 16.20.

7.Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem oraz wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.