Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 KWIETNIA 2017

Rekolekcje Wielkopostne

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Czas przeżywanych Rekolekcji Wiekopostnych niech pomoże nam powrócić do Boga i umocni naszą wiarę. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni rekolekcyjne. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy, aby pochylił się nad nami i okazał nam swoje miłosierdzie...

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1. Dziś: Godzinki – godz. 6.00; nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Sprawy duszpasterskie

1. W tym tygodniu do czwartku będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne. Ich program zamieszczamy w „Źródle…” i na stronie internetowej parafii.

2. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 kwietnia odbędzie się całodniowa spowiedź rekolekcyjna oraz przed pierwszym piątkiem miesiąca. Jest to zarazem spowiedź przedświąteczna - wielkanocna. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty.

Porządek spowiedzi:

8.00 - 9.30; (PRZERWA 9.30 - 10.00); 10.00 –11.30

14.00 – 15.30; (PRZERWA 15.30 - 16.00); 16.00- 18.00

10.00 - spowiedź dla dzieci i o godz. 11.30 Msza św. na zakończenie Rekolekcji.

3. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 - „Godzina Święta”. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie oraz zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 7 kwietnia program nabożeństw wielkopostnych jest zmieniony. O godz. 16.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Trasa jest następująca: wyruszymy z centrum osiedla Olszyny z okolicy bloku nr 27, przejdziemy ul. Olszyny w stronę ul. Daszyńskiego, na którą wejdziemy w okolicy bloku nr 5, następnie przejdziemy ul. Pachla i alejką wzdłuż bloku przy ul. Floriańskiej 6 wejdziemy na aleję parkową prowadzącą do bramy kościelnej od strony stawu. Na placu przykościelnym zakończymy Drogę Krzyżową. Zapraszamy do licznego udziału w tej Drodze Krzyżowej. Po zakończeniu nabożeństwa zostanie odprawiona Msza św.

Z kolei o godz. 19.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi do uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. O godz. 20.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza Romana Pindla na rozpoczęcie EDK. Po niej uczestnicy wyruszają na trasy. Jeśli ktoś jeszcze szuka informacji na temat EDK, to można posłuchać audycji, która jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Tam też oraz w gazecie parafialnej więcej informacji.

5. We wtorek i środę na Mszach św. rekolekcyjnych złożymy ofiarę na pokrycie kosztów rekolekcji.

6. Przyszła niedziela (9 kwietnia) jest Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie dzieci do konkursu na najpiękniejszą i największą palmę. Na pozostałych Mszach św. palmy także będą święcone. Liturgia tej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz w 7. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

8. Za tydzień o godz. 19.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Zachęcamy do lektury naszego czasopisma parafialnego. Zamieszczamy m.in. kolejne kazanie pasyjne oraz tekst przygotowujący nas do Triduum Paschalnego.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.