Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 MARZEC 2017

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Dzisiejszej niedzieli Chrystus objawia się nam jako światło , które „oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”.

Ewangelia o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia przypomina, że poprzez sakrament chrztu świętego zostaliśmy wyrwani z ciemności grzechu i mocą Chrystusa staliśmy się dziećmi światłości.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Godzinki do Męki Pana Jezusa – godz. 6.00. Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Pragniemy wspomóc „Caritas” naszej parafii, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu pomaga najuboższym rodzinom. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi. Pomoc tę okażemy przez zakup baranków czy paschalików wielkanocnych, które możemy nabyć dzisiaj przy plebanii.

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również m.in. więźniom, kapelanom więziennym, proszącym o dobrą śmierć i nawróconym grzesznikom.

2. W środę o godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

3. W piątek, 31 marca Drogi Krzyżowe mają następujący porządek: dla dzieci o godz. 16.15, dorosłych o godz. 17.00 (tym razem poprowadzi ją Neokatechumenat), po Mszy św. o godz. 18.00 z parafii św. Stanisława na Osiedlu wyruszy Młodzieżowa Droga Krzyżowa do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy młodzież, jak i dorosłych.

4. W nadchodzącą sobotę, 1 kwietnia Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi dla nas ks. prof. Stanisław Fudala ze wspólnoty Ojców Karmelitów z Krakowa. Cały program rekolekcji zamieszczamy w „Źródle…” i na stronie internetowej parafii.

5. W sobotę, 1 kwietnia nawiedzimy naszych seniorów i chorych z posługa sakramentalną. Będzie to spowiedź rekolekcyjna i wielkanocna. Prosimy zgłaszać tych, których nawiedzamy w pierwsze sobory miesiąca i z racji świąt wielkanocnych.

6. Przy wyjściach ze świątyni znajdują się puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.

7. W piątek, 31 marca w godz. 14.00 – 18.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Andrychowie (ul. Metalowców 10) odbędą się bezpłatne konsultacje ze specjalistami, dla dzieci „których zachowanie i rozwój budzi niepokój”. Zaproszeni są rodzice z dziećmi w wieku do 7 lat. Konsultacje odbędą się w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

8. Zachęcamy do lektury naszego czasopisma. Znajdziemy w nim m.in. kolejne rozważanie pasyjne oraz program spowiedzi wielkanocnej w dekanacie Andrychów.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.